Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
Απώλεια για τη Λάτσιο (1-1) – Δεύτερη νίκη για την Ουντινέζε (1-0)

Η Λάτσιο έμεινε στο 1-1 εκτός έδρας με τη Σαμπντόρια, ενώ η Ουντινέζε σημείωσε τη δεύτερη νίκη της στη Serie A επικρατώντας με 1-0 της Φιορεντίνα για την 4η αγωνιστική.

Μετά την εντυπωσιακή νίκη της επί της Ίντερ, η Λάτσιο έμεινε στο 1-1 στην έδρα της Σαμπντόρια για την 4η αγωνιστική της Serie A, παρόλο που κρατούσε τη νίκη μέχρι τις καθυστερήσεις και πλέον είναι στην 4η θέση με 8 βαθμούς.

Ο Ιμπόμπιλε άνοιξε το σκορ στο 21′ μετά από τρομερή ασίστ με τακουνάκι του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και άγγιξαν την ισοφάριση στο 40′ αλλά ο Προβεντέλ έσωσε εντυπωσιακά μετά από σουτ του Κουαλιαρέλα.

Στο δεύτερο μέρος η Σαμπντόρια ανέβασε ρυθμό και στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκαμπιαντίνι σκόραρε για το 1-1, σοκάροντας τη Λάτσιο.

Το 1-1 στο «Λουίτζι Φεράρις» διατήρησε χωρίς νίκη τη Σαμπντόρια, μετά από 4 αγωνιστικές (0-2-2), αλλά έτσι όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα οι γηπεδούχοι μόνο δυσαρεστημένοι δεν θα πρέπει να αισθάνονται με το βαθμό που «έκλεψαν» στις καθυστερήσεις.

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ: Οντέρο, Οτζέλο, Βέρε (61’ Ντζούριτσιτς), Ρινκόν, Σαμπίρι, Βιέιρα (69’ Βιγιάρ), Μπερεζίνσκι, Μουρίγιο (73’ Φεράρι), Κόλεϊ, Κουαλιαρέλα (69’ Γκαμπιαντίνι), Λερίς (46’ Καπούτο)

ΛΑΤΣΙΟ: Προβεντέλ, Λατσάρι, Πάτρικ, Ρομανιόλι (82’ Ζίλα), Μάρουσιτς, Κατάλντι (72’ Μάρκος Αντόνιο), Σάβιτς, Αλμπέρτο (72’ Μπάσιτς), Άντερσον (41’ Πέδρο), Τζακάνι (73’ Καντσελιέρι), Ιμόμπιλε

Έμπολι και Βερόνα συμπλήρωσαν 4 παιχνίδια χωρίς «τρίποντο» μετά το σημερινό μεταξύ τους 1-1, ενώ η Ουντινέζε με το γκολ του Μπέτο στο ξεκίνημα του αγώνα επικράτησε 1-0 της Φιορεντίνα, υποχρεώνοντας τους «βιόλα» στην πρώτη εφετινή τους ήττα.

Το μεγάλο λάθος του Σλούκα έδωσε το πλεονέκτημα στην Μακάμπι (vid)

Ο Κώστας Σλούκας πήρε την λάθος απόφαση, τη λάθος στιγμή. Και η Μακάμπι…