Νίκη με ανατροπή η Ναντ, 3-1 την Τουλούζ

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League, Ναντ, νίκησε με ανατροπή με σκορ 3-1 την Τουλούζ

Η Ναντ πανηγύρισε την πρώτη της φετινή νίκη, καθώς επικράτησε με σκορ 3-1 της Τουλούζ στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος, με ανατροπή στο σκορ μέσα σε 8 λεπτά.

Η Τουλούζ προηγήθηκε στο 15′ με τον Ζακάρια, αλλά η Ναντ είχε απαντήσεις. Αρχικά, στο 50′ ισοφάρισε σε 1-1 με τον Γκεσάντ. Πέντε λεπτά αργότερα ο σκόρερ έκανε από δεξιά τη σέντρα για την κεφαλιά του Μοστάφα και την ολική ανατροπή (2-1).

Στο 63′ και μετά από στρώσιμο του Μοχάμεντ και δυνατό σουτ του Νιγηριανού, διαμορφώθηκε το τελικό 3-1, με τη Ναντ να κατακτά την πρώτη της νίκη για φέτος.

«Τρελάθηκε» ο Μπαρτζώκας: Οι πανηγυρισμοί μετά το τέλος του Παρτίζαν – Ολυμπιακός (vid)

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας ξέσπασε μετά την ανατροπή και το μεγάλο διπλό στο Βελιγράδι και πανηγύρισε έξαλλα τη νίκη του Ολυμπιακού.