Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2024
Νέο «στραβοπάτημα» για τη Γαλλία, έμεινε στον… άσο με την Κροατία (1-1)

Η Γαλλία δεν κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη ούτε στο ματς με την Κροατία, αφού παρότι προηγήθηκε, το παιχνίδι ήρθε ισόπαλο (1-1).

Ούτε τώρα νίκη για τη Γαλλία! Οι «τρικολόρ» μπορεί αν προηγήθηκαν κόντρα στην Κροατία, όμως ο Κράμαριτς τους στέρησε το «τρίποντο» και αμφότεροι έμειναν στον… άσο.

Στο πρώτο ημίχρονο καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να μετουσιώσει τις ευκαιρίες της σε γκολ, ενώ μάλιστα οι φιλοξενούμενοι είδαν το VAR να τους στερεί το προβάδισμα, ακυρώνοντας τέρμα του Ενκουκού.

Στην επανάληψη, η Γαλλία στην πρώτη της τελική κατάφερε να βρει δίχτυα. Ο Μπεν Γιέντερ βρήκε τον Ραμπιό και εκείνος «εκτέλεσε» τον Λίβακοβιτς για το 1-0 στο 52ο λεπτό.

Στη συνέχεια το ματς δεν είχε ευκαιρίες, ενώ είχε πέσει και ο ρυθμός, όμως οι γηπεδούχοι μπόρεσαν να φέρουν το ματς στα ίσια. Ο Κλος ανέτρεψε τον Κράμαριτς μες την περιοχή και ο Κροάτης επιθετικός με εύστοχη εκτέλεση από την άσπρη βούλα ισοφάρισε για το τελικό 1-1.