Αποκλείστηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου η Τράμπζονσπορ (4-2)

Η Τράμπζονσπορ ηττήθηκε με σκορ 4-2 από την Καϊσέρισπορ, και αποκλείστηκε από το Κύπελλο Τουρκίας, παρά την προσπάθεια του Τάσου Μπακασέτα που βρήκε δίχτυα στο ματς.

Δεν θα καταφέρει να διεκδικήσει το Κύπελλο Τουρκία και συνεπώς το νταμπλ η Τράμπζονσπορ, η οποία ηττήθηκε με σκορ 4-2 από την Καϊσέρισπο στα ημιτελικά της διοργάνωσης. Σκόραρε ο Τάσος Μπακασέτας, όμως αυτό δεν ήταν αρκετό για την ομάδα του.

Ο σύλλογος της Τραπεζούντας προηγήθηκε πολύ νωρίς στο ματς με σκόρερ τον Νουακαέμε, ο οποίος έκανε το 1-0, ένα αποτέλεσμα που κατάφερε να διατηρήσει μέχρι την ανάπαυλα, όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για την ομάδα των Μπακασέτα-Σιώπη.

Αρχικά, η Καϊσέρισπορ έφερε την αναμέτρηση στα ίσα με τον Μπασάν στο 48′, ενώ λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 59ο λεπτό, ο Χοσεϊνί έδωσε το προβάδισμα στον σύλλογο από την Καισάρεια. Ο Μπακασέτας βρήκε τον τρόπο να μειώσει σε 2-2 και να δώσει ξανά σκορ πρόκρισης στην Τράμπζονσπορ (είχε νικήσει 1-0 στο πρώτο ματς).

Η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη όμως, καθώς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τιάμ έκανε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι το 3-2, για να έρθει πέντε λεπτά αργότερα ξανά ο Μπασάν και να διαμορφώσει το τελικό 4-2, που έδωσε την πρόκριση στην Καϊσέρισπορ.