Ισοπαλία για την ΑΕΚ Β’ (1-1) – Επιστροφή στις νίκες για τον Παναθηναϊκό Β’ (3-1)

Με γκολ στις καθυστερήσεις, η ΑΕΚ Β’ κατάφερε να «γλιτώσει» την ήττα και να πάρει έναν βαθμό απέναντι στο Αιγάλεω (1-1) για την 11η εξ αναβολής αγωνιστική της Super League 2. Επιστροφή στις νίκες για τον Παναθηναϊκό Β’ που δεν αντιμετώπισε πρόβλημα απέναντι στον ΟΦΙ (3-1).

ΑΕΚ Β’ – Αιγάλεω 1-1

«Τρελό» παιχνίδι στο Αιγάλεω, χωρίς νικητή! ΑΕΚ Β’ και Αιγάλεω δεν μπόρεσαν να λύσουν τις διαφορές τους, καθώς χάρη σε γκολ του Γιανίς Αμούρ στις καθυστερήσεις, η Ένωση ισοφάρισε σε 1-1 και πήρε έναν σημαντικό βαθμό, με βάση την εξέλιξη του παιχνιδιού, γλιτώνοντας από την ήττα-αυτοκτονία.

Το «Σίτι» είχε καταφέρει να προηγηθεί στο 86′ με τον Τριμμάτη. μετά από ένα τραγικό αμυντικό λάθος των ποδοσφαιριστών της ΑΕΚ, ωστόσο οι γηπεδούχοι βρήκαν απάντηση στο φινάλε και διαμόρφωσαν έτσι το τελικό 1-1.

Η ομάδα του Οφρυδόπουλου είχε τον έλεγχο στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, χωρίς ωστόσο να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα. Κάτι που τελικά έκανε το Αιγάλεω στο 86ο λεπτό. Τραγικό λάθος από Αβρανίτη και Γκίνη, με τον Τριμάττη να βρίσκει την μπάλα σε κενή εστία και να γράφει το 1-0.

Παρότι όλα έδειχναν πως το Αιγάλεω θα έφτανε στη νίκη, η ΑΕΚ κατάφερε να βρει γκολ στην τελευταία φάση του παιχνιδιού. Σέντρα του Γερολέμου, σουτ στην κίνηση από τον Αμούρ και 1-1 στο 94′!

ΑΕΚ Β’ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Γκίνης, Μπούσης(26′ Ραντόνια), Κορνέζος, Αρβανίτης, Σταμούλης, Μπάμπης, Μουστακόπουλος, Γερολέμου, Χριστόπουλος Ευθ., Τζούντα Γκαρσία(82′ Αμούρ), Ιατρούδης

ΑΙΓΑΛΕΩ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Παπουτσιγιαννόπουλος, Αναστασίου, Βλάχος, Παπανικόλας, Λάσκαρης, Πιαστόπουλος, Καθάριος(58′ Καββαδίας, 83′ Σταματάκης), Αρναρέλλης, Τσιλιγκίρης(71′ Βουκελάτος), Τριμμάτης

Παναθηναϊκός – ΟΦ Ιεράπετρας 3-1

Ντεμπούτο με το δεξί για τον Βάθκεθ στον πάγκο του Παναθηναϊκού Β’. Οι «πράσινοι» ήταν ανώτεροι του ΟΦ Ιεράπετρας και επέστρεψαν στις νίκες, καθώς επικράτησαν με 3-1 για την 11η εξ αναβολής αγωνιστική της Super League 2.

Μάλιστα, το «τριφύλλι» κατάφερε να πάρει κεφάλι στο 22ο λεπτό, μετά από δυνατό σουτ του Αθανασακόπουλου. Ο ίδιος έγραψε και το 2-0 στο 33ο λεπτό, βάζοντας έτσι τις βάσεις για το «τρίποντο».

Στο 69ο λεπτό, ο Παναθηναϊκός έκανε το 3-0 με τον Τσιριγιώτη, ενώ στο 73ο λεπτό διαμορφώθηκε το τελικό 3-1, μετά από αυτογκόλ του Ρόμπι.

Παναθηναϊκός Β’: Χριστογεώργος, Τουρκοχωρίτης, Ρόμπι, Αντωνίου, Μαρτίνης (43’ Κούτσιας), Θεοχάρης, Αγιούμπ (68’ Ηλιάδης), Κρυπαράκος (68’ Μπιλάλ), Αθανασακόπουλος, Σαρδέλης (83’ Φρόκου), Τσιριγώτης

Πιερικός-Ολυμπιακός Β 1-2 / 11η αγωνιστική

Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: ΘΡΥΛΑΡΑ στη Βαρκελώνη – Μυθική εμφάνιση και break για το 1-0!

Μυθικό παιχνίδι για τον Ολυμπιακό, που «έσπασε» την έδρα της Μπαρτσελόνα και έκανε το 1-0 στη σειρά των playoffs της Euroleague.