Πέρασε και από τη Χιλή η Βραζιλία (0-1) – Διπλό μέσα στη Βενεζουέλα για την Αργεντινή (1-3)

Η Βραζιλία έφτασε στην 7η συνεχόμενη της νίκη στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου, επικρατώντας με 1-0 της Χιλής, κάνοντας ακόμη ένα βήμα για το Κατάρ. Νίκη και για την Αργεντινή μέσα στη Βενεζουέλα, με την παρέα του Μέσι να επικρατεί με 3-1.

Χιλή – Βραζιλία 0-1

«Τρένο» η Βραζιλία του Τίτε. Χωρίς να πατήσει το γκάζι, η «Σελεσάο» έδειξε να έχει ήδη ξεπεράσει την απώλεια του Copa America, καθώς κατάφεφε να επικρατήσει εκτός έδρας με 1-0 της Χιλής και να φτάσει στην 7η της συνεχόμενη νίκη στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου, βλέποντας ήδη Κατάρ.

Το γκολ του Έβερτον στα μισά του δευτέρου ημιχρόνου, έκρινε το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης, με τη Βραζιλία να παραμένει έτσι στην κορυφή με 21 βαθμούς, την ώρα που το έργο της Χιλής έγινε ακόμη πιο δύσκολο, καθώς έμεινε στην 7η θέση με μόλις 6 βαθμούς.

Βενεζουέλα – Αργεντινή 1-3

Εύκολο πέρασμα για την πρωταθλήτρια της Νότιας Αμερικής, Αργεντινή, με την παρέα του Λιονέλ Μέσι να επικρατεί της Βενεζουέλας με 3-1 και να φτάνει τους 15 βαθμούς, διατηρώντας τη δεύτερη θέση στον όμιλο των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Η ομάδα του Σκαλόνι δεν αντιμετώπισε μεγάλα προβλήματα και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και λίγο πριν τη λήξη του, με γκολ του Λαουτάρο Μαρτίνε. Ο επιθετικός της Ίντερ έγινε δημιουργός και στο 71ο λεπτό, σέρβιρε στον πλέον συμπαίκτη του στους «νερατζούρι», Κορέα για το 2-0, με τον ίδιο ποδοσφαιριστή να γράφει και το τελικό 3-0, μόλις τρία λεπτά αργότερα.

Έξαλλοι στη Μακάμπι: «Λέει ψέματα ο Αταμάν»

Πηγή της Μακάμπι απαντά σε όσα της προσάπτει ο Εργκίν Αταμάν.