Πέμπτη 18 Απριλίου 2024
Γύρισε ο ΛεΜπρόν, νίκησαν οι Λέικερς (122-115)

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς επέστρεψε στην αγωνιστική δράση με τους Λέικερς να επικρατούν με σκορ 122-115 των Πέισερς. Ακόμη, οι Νικς πέρασαν στην παράταση από τη Σάρλοτ, ενώ εύκολο έργο είχαν οι Νετς.

Οι Λος Άντζελες Λέικερς επικράτησαν με σκορ 122-115 των Ιντιάνα Πέισερς στην επιστροφή του ΛεΜπρόν Τζέιμς στην αγωνιστική δράση, με τον βασιλιά να σημειώνει 24 πόντους όντας δεύτερος σκόρερ των «λιμνανθρώπων» πίσω από τον Άντονι Ντέιβις που είχε 28. Για τους ηττημένους κορυφαίος ήταν ο Κάρις ΛεΒέρτ με 28 πόντους. Η ομάδα του Φρανκ Φόγκελ είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης σε όλη τη διάρκεια και δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο φτάνοντας πιο εύκολα στη νίκη από ότι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα.

Σάρλοτ Χόρνετς-Νιου Γιορκ Νικς 109-118

Σε ένα τρομερό παιχνίδι που οδηγήθηκε στην παράταση, οι Νικς πήραν τη νίκη με σκορ 118-109, έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τζούλιους Ραντλ που σημείωσε τριπλ-νταμπλ με 33 πόντους, 13 ασίστ και 10 ριμπάουντ, ενώ από τους γηπεδούχους ο Μάιλς Μπρίτζες μέτρησε 30 πόντους σε 34 λεπτά.

Η ομάδα της Νέας Υόρκης είχε τα ηνία του ματς στις τρεις πρώτες περιόδους, με τη Σάρλοτ να περνάει μπροστά στο τέταρτο δωδεκάλεπτο και να κάνει ντέρμπι το παιχνίδι που εν τέλει οδηγήθηκε στην παράταση με το σκορ να είναι στο 104-104. Στο έξτρα πεντάλεπτο η ομάδα του Τομ Τιμποντό δεν έδειξε διάθεση για αστεία και με ένα επιμέρους 14-5 πήρε τη νίκη.

Μπάγερν Μονάχου – Άρσεναλ 1-0: Ο Κίμιχ έστειλε τους Βαυαρούς στα ημιτελικά

Η γκολάρα του Κίμιχ ήταν αρκετή για την Μπάγερν που νίκησε με 1-0 την Άρσεναλ και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Champions League.