Μπόλονι: «Δύσκολη μέρα για μας…»

Απογοητευμένος ο Ρουμάνος τεχνικός μετά την ήττα από την ΑΕΚ, που άφησε και μαθηματικά εκτός Ευρώπης τον Παναθηναϊκό.

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε από την ΑΕΚ με 1-0 για την 8η αγωνιστική των πλέι οφ της Superleague και έμεινε και μαθηματικά εκτός Ευρώπης. Ο Λάζλο Μπόλονι στις δηλώσεις που έκανε μετά την ολοκλήρωση του παιχνιδιού, χαρακτήρισε δύσκολη τη σημερινή μέρα για το Τριφύλλι και στάθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο του δεύτερου ημιχρόνου, στο οποίο κυριάρχησε η Ενωση.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Λάζλο Μπόλονι:

«Πολύ δύσκολή μέρα για εμάς. Στο πρώτο ημίχρονο που θέλαμε να εκμεταλλευτούμε κάποια πράγματα δεν πήγε όπως θέλαμε. Κατά το δεύτερο είχαμε 10 λεπτά πολύ δύσκολα, που οι αντίπαλοι έκαναν τη διαφορά και αυτό ήταν εις βάρος μας.

Για το χαμένο πέναλτι είπε: «Ήταν ατυχία το πέναλτι. Θα μπορούσαμε να είχαμε βελτιώσει τα πράγματα. Ηττηθήκαμε, είναι πράγματα που θέλουμε να λάβουμε υπόψιν για την νεα αγωνιστική περίοδο»

Οριστικό: Απορρίφθηκε το αίτημα της Φενέρμπαχτσε πριν τον Ολυμπιακό

Οριστική απόφαση για τον αγώνα Σούπερ Καπ της Φενέρμπαχτσε πριν τα ματς με τον Ολυμπιακό για το Europa Conference League