Έβδομη σερί νίκη ο Ιωνικός (4-2), διπλό στη Λάρισα για τον Λεβαδειακό (1-2)

Ο Ιωνικός επικράτησε άνετα με 4-2 της Δόξα Δράμας, πετυχαίνοντας την έβδομη συνεχόμενη νίκη του, ενώ ο Λεβαδειακός πήρε τη νίκη στη Λάρισα επί του Απόλλωνα (1-2).

Με νίκες συνέχισαν οι δύο πρωτοπόροι της Superleague 2. Ο Ιωνικός δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει απέναντι στη Δόξα Δράμας με 4-2 για την 20ή αγωνιστική, πέτυχε την έβδομη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα και έφτασε τους 43 βαθμούς.

Στο άλλο ματς της ημέρας, ο Λεβαδειακός πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Απόλλωνα Λάρισας (1-2) και έφτασε τους 38 βαθμούς.

Ιωνικός – Δόξα Δράμας 4-2

Ο Ιωνικός δεν αντιμετώπισε δυσκολίες στο ματς με τη Δόξα Δράμας, παίρνοντας μία ακόμη νίκη (4-2) και βρίσκεται στο +5 από τον Λεβαδειακό, τον οποίο θα αντιμετωπίσει την επόμενη εβδομάδα.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και προηγήθηκε στο 4′ με τον Κάστρο και ο Ρόλε στο 23′ σημείωσε το 2-0. Ο Ιωνικός διατήρησε τον έλεγχο και στο δεύτερο μέρος και πέτυχε άλλα δύο γκολ, καθαρίζοντας την υπόθεση νίκη. Ο Νιασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 66′ και ο Κάστρο στο 70′ έκανε το 4-0.

Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Δράμας ήταν να μειώσει στο 82′ με τον Κόντο (4-1), ενώ ο ίδιος παίκτης στο 90′ διαμόρφωσε με πέναλτι το 4-2.

Απόλλων Λάρισας – Λεβαδειακός 1-2

Με νίκη συνέχισε και ο Λεβαδειακός, ο οποίος επιβλήθηκε με 2-1 εκτός έδρας του Απόλλωνα Λάρισας. Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 60′ με τον Μινγκέλ, με τον Χατζή να ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους με πέναλτι στο 89′. Ωστόσο, ο Λεβαδειακός κατάφερε να πάρει το τρίποντο χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μινγκέλ στις καθυστερήσεις.

Ρόι Κιν: «Έπινα πάρα πολύ όταν ήμουν στη Γιουνάιτεντ – Ήταν ντροπή»

Ο Ρόι Κιν μίλησε για τη περίοδο που βρισκόταν στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και τις κακές συνήθειες που είχε.