ATP 500 στο Ακαπούλκο : Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ξεπέρασε το εμπόδιο του Μπενουά Περ με 2-0

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δε συνάντησε δυσκολίες στην πρεμιέρα του στο Ακαπούλκο και νίκησε εύκολα τον Μπενουά Περ με 2-0 (6-3, 6-1)

Στην πρώτη του συμμετοχή το ATP 500 του Ακαπούλκο, ο Στέφανος Τσιτσιπάς εξασφάλισε την πρόκριση στους «16» του τουρνουά, νικώντας εύκολα με 2-0 σετ τον Μπενουά Περ.

Ο κορυφαίος έλληνας τενίστας χρειάστηκε μόλις 69 λεπτά για να επιβληθεί του αντιπάλου του, με 6-3, 6-1 σετ.

Από το ξεκίνημα δεν άφησε περιθώρια στον αντίπαλό του, δείχνοντας από νωρίς τις προθέσεις του στο πρώτο σετ, ξεφεύγοντας με 3-0 και 5-2 στα γκέιμ, κατακτώντας τελικά εύκολα το πρώτο σετ με 6-3.

Στο δεύτερο σετ ο Τσιτσιπάς ξεκίνησε ακόμα καλύτερα και κάνοντας δύο break στο σερβίς του Γάλλου ξέφυγε με 4-0, συνεχίζοντας να έχει τον έλεγχο, κατακτώντας τελικά το σετ με 6-1 γκέιμ, για να πάρει μια εύκολη πρόκριση.

Επόμενος αντίπαλος του Τσιτσιπά θα είναι ο αμερικανός Τζον Ίσνερ, που απέκλεισε με 2-0 (6-4, 6-3) τον Σαλβατόρε Καρούσο.

Ρόι Κιν: «Έπινα πάρα πολύ όταν ήμουν στη Γιουνάιτεντ – Ήταν ντροπή»

Ο Ρόι Κιν μίλησε για τη περίοδο που βρισκόταν στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και τις κακές συνήθειες που είχε.