Σκόραρε ξανά ο Γιακουμάκης, ήττα για την «ελληνική» Φένλο

Η Φένλο ηττήθηκε με 3-1 στην έδρα της Ουτρέχτης έχοντας ξανά για σκόρερ τον Γιώργο Γιακουμάκη. Με τρεις Έλληνες παρατάχθηκαν στην ενδεκάδα τους οι φιλοξενούμενοι.

Ήττα με 3-1 για τη Φένλο στην έδρα της Ουτρέχτης και νέο γκολ για τον Γιώργο Γιακουμάκη. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 χάρη στα γκολ των Μαχί (61′)  και Ράμσελααρ (85′) με τον Έλληνα επιθετικό να μειώνει σε 2-1 στο 90+1′ με εκτέλεση πέναλτι.

Έτσι έφτασε τα 22 γκολ σε 21 ματς στο πρωτάθλημα όπου είναι φυσικά ο πρώτος σκόρερ μακράν του δεύτερου. Ο Μαχί στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε το 3-1 για την Ουτρέχτη τελειώνοντας το ματς.

Για τη Φένλο στο αρχικό σχήμα μαζί με τον πρώην επιθετικό της ΑΕΚ ξεκίνησαν επίσης οι Τάσος και Χρήστος Δώνης δίνοντας έντονο ελληνικό χρώμα.

Τεράστια επιτυχία για τον Ολυμπιακό: Ξανά πρωταθλητές ΕΣΚΑΝΑ οι Έφηβοι!

Οι έφηβοι του Ολυμπιακού αναδείχθηκαν πρωταθλητές ΕΣΚΑΝΑ για 8η συνεχή σεζόν!