Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
Ανέβηκε στην 3η θέση η Ξάνθη (1-0), «Ανάσα» για τον Κισσαμικό (1-0)

Η Ξάνθη κατάφερε να πάρει μία πολύ σημαντική νίκη (1-0) απέναντι στα Τρίκαλα και να τα φτάσει στην 3η θέση της βαθμολογίας της Super League 2. Νίκη ανάσα για τον Κισσαμικό που κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 της Ιεράπετρας.

Ξάνθη – ΑΟ Τρίκαλα 1-0

Νίκη «χρυσάφι» για την Ξάνθη, η οποία κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 απέναντι στα Τρίκαλα στο μεγάλο παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής της Super League 2. Το γκολ του Αντώνη Καπνίδη στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετό για την ομάδα της Ξάνθης ώστε να πάρει ένα υπερπολύτιμο «τρίποντο» και να ανέβει στην 3η θέση, πιάνοντας τα Τρίκαλα στους 12 βαθμούς.

Ισορροπημένο και χωρίς τις μεγάλες ευκαιρίες ήταν σε γενικότερο βαθμό το παιχνίδι, με την Ξάνθη να έχει την κατοχή στο πρώτο μέρος, χωρίς ωστόσο να δημιουργεί κάποια κλασική φάση ώστε να βάλει σε κίνδυνο τους φιλοξενούμενους.

Το γκολ ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Καπνίδη να σκοράρει στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης και να κρίνει με αυτό το τέρμα και το ματς, γράφοντας το 1-0. Τα Τρίκαλα είχαν τεράστια ευκαιρία στις καθυστερήσεις να φύγουν έστω με τον βαθμό της ισοπαλίας, ωστόσο ο Ριζογιάννης δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από τα έντεκα βήματα!

Κισσαμικός – Ιεράπετρα 1-0

Πολύ σημαντική νίκη πήρε ο Κισσαμικός απέναντι στην Ιεράπετρα, επικρατώντας με 1-0. Οι γηπεδούχοι κατάφερεραν να βάλουν στο «σακούλι» τρεις πολύτιμους βαθμούς και να επιστρέψουν στις νίκες μετά από δύο αγωνιστικές.

Ο Ανδρέας Βασιλογιάννης στο 66ο λεπτό της αναμέτρησης έγραψε και το τελικό 1-0, κρίνοντας με αυτό το γκολ και το παιχνίδι. Με τη νίκη αυτήν ο Κισσαμικός κατάφερε να ανέβει στην 8η θέση της βαθμολογίας με 10 βαθμούς, με την Ιεράπετρα από την άλλη να παραμένει στα χαμηλά πατώματα, έχοντας μόλις 3 βαθμούς…

Στρέφεται στη Δικαιοσύνη η Μπαρτσελόνα για το γκολ-φάντασμα κόντρα στη Ρεάλ (vid)

Αποφασισμένη να το φτάσει στα άκρα η Μπαρτσελόνα για το γκολ του Λαμίν Γιαμάλ που δεν μέτρησε ποτέ αν και είναι φανερό πως η μπάλα πέρασε την γραμμή.