ΑΕΚ - Βόλος : Καθαρό πέναλτι, έκλεισαν τα μάτια Σιδηρόπουλος και var

ΑΕΚ – Βόλος : Καθαρό πέναλτι, έκλεισαν τα μάτια Σιδηρόπουλος και var

Στο 6ο λεπτό και με το σκορ στο 1-0 υπέρ της ΑΕΚ, ο Αιγύπτιος μεσοεπιθετικός του Βόλου έπεσε στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα του Σιμόες, αλλά ο Σιδηρόπουλος και το VAR έδειξαν να συνεχιστεί το παιχνίδι, προκαλώντας την οργή του Ουάρντα

Σιδηρόπουλος και VAR έκαναν τα στραβά μάτια στο πέναλτι του Αντρέ Σιμόες στον Ουάρντα!

Η ΑΕΚ αντιμετωπίζει τον Βόλο στη Ριζούπολη για την 13η αγωνιστική της Superleague, με τους φιλοξενούμενους στο 6ο λεπτό να ζητούν πέναλτι σε μαρκάρισμα του Σιμόες πάνω στον Ουάρντα.

Ο Αιγύπτιος έπεσε στο έδαφος μετά το μαρκάρισμα του Σιμόες και ζήτησε πέναλτι, αλλά ο Σιδηρόπουλος και το VAR έδειξαν να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Μια απόφαση που εξόργισε τον Ουάρντα, αλλά και τους ανθρώπους του Βόλου, που είδαν τον διαιτητή και τον VARίστα να μην υποδεικνύουν πέναλτι στο μαρκάρισμα του Σιμόες πάνω στον Αιγύπτιο μεσοεπιθετικό.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι η φάση έγινε όταν το σκορ ήταν στο 1-0 υπέρ της ΑΕΚ, με τον Βόλο στη συνέχεια να γυρίζει το παιχνίδι και να κλείνει το πρώτο ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 2-1.

Δείτε το βίντεο με την παράβαση:

LIVE: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

LIVE: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός. Παρακολουθήστε live στις 15:00 την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός για τον 4ο τελικό της Α1 μπάσκετ γυναικών.