«Τυφώνας» Αντετοκούνμπο στη νίκη των Μπακς επί των Νικς - 37 πόντοι σε 21 λεπτά

«Τυφώνας» Αντετοκούνμπο στη νίκη των Μπακς επί των Νικς – 37 πόντοι σε 21 λεπτά

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε μόλις 21 λεπτά, αλλά του ήταν αρκετά για να σημειώσει 37 πόντους και να οδηγήσει τους Μπακς σε άνετη νίκη με 128-102 επί των Νικς.

Πάρτι από το Μιλγουόκι, πάρτι και από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο. Στο… χαλαρό και μόλις σε 21 λεπτά συμμετοχής, ο Giannis άγγιξε τη 40αρα, αφού τελείωσε το παιχνίδι με 37 πόντους, έχοντας 9/12 δίποντα, 3/5 τρίποντα, 10/12 βολές, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κόψιμο, κυριαρχώντας στο παρκέ, στην άνετη νίκη των Μπακς απέναντι στους Νικς με 128-102.

Μια νίκη, μάλιστα, που ήρθε και με… ξεκούραση των βασικών, αφού τα 4/5 αυτών αγωνίστηκαν λιγότερο από 23 λεπτά ο καθένας.

Οι Μπακς πήραν προβάδισμα από το ξεκίνημα, ήταν μπροστά στην πρώτη περίοδο με 29-23, αλλά από τη δεύτερη και μετά πάτησαν το πόδι στο γκάζι και δεν το ξεκόλλησαν, καταφέρνοντας χάρη σε ένα επιμέρους σκορ 36-17 να ξεφύγουν με 65-40.

Ο Κρις Μίντλετον με 17 πόντους και ο Ερσάν Ιλιασόβα με 14 πόντους ακολούθησαν τον Γιάννη σε απόδοση, σε μία βραδιά που και οι 13 παίκτες που χρησιμοποίησαν οι Μπακς αγωνίστηκαν μεταξύ 10 και 26 λεπτών.

Για τους Νικς, ο Τζούλιους Ραντλ είχε 25 πόντους και 15 ριμπάουντ, ο Αρ Τζέι Μπάρετ 22 πόντους και ο Μπόμπι Πόρτις 20 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 29-23, 65-40, 108-76, 128-102

ΜΠΑΚΣ: Αντετοκούνμπο 37 (12/17 σουτ, 3 τρίποντα, 9 ριμπάουντ), Μίντλετον 17 (1), Λόπεζ 7 (1), Μπλέντσο 11 (2 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Μάθιους 6 (2/9 σουτ, 1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ), Γουίλσον 4 (5 ριμπάουντ), Ιλιασόβα 14 (2 τρίποντα, 7 ριμπάουντ), Μπέντερ (7 ριμπάουντ), Χιλ 6 (1), Μπράουν 7 (1), ΝτιΒιντσέντζο 9 (1), Κόνατον 2, Κόρβερ 8 (2)

ΝΙΚΣ: Γκίμπσον, Ραντλ 25 (3 τρίποντα, 15 ριμπάουντ), Πέιτον 2 (5 ασίστ), Μπούλοκ 3 (0/8 σουτ), Μπάρετ 22 (5 τρίποντα, 8 ριμπάουντ), Πόρτις 20 (1 τρίποντο, 8 ριμπάουντ), Νοξ 10 (2), Ρόμπινσον 7, Έλινγκτον 2, Άλεν 9 (6 ασίστ), Τρίερ 2, Ντότσον

Κυκλοφορούν και… εξαφανίζονται τα εισιτήρια για το πρώτο ματς με τη Φενέρμπαχτσε

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ Ολυμπιακός για τα εισιτήρια του μεγάλου αγώνα με τη Φενέρμπαχτσε