Κυριακή 28 Απριλίου 2024
«Πεντάστερη» η Κ17 του Ολυμπιακού

Κανένα απολύτως πρόβλημα δεν συνάντησε κόντρα στην Κ17 του Πανιώνιου η αντίστοιχη του Ολυμπιακού, καθώς επικράτησε με σκορ 5-0 και αύξησε τη διαφορά της από τον δεύτερο Αστέρα στους έξι βαθμούς.

Ότι ήθελε έκανε απέναντι στον Πανιώνιο ο Ολυμπιακός Κ17. Οι «ερυθρόλευκοι» συνάντησαν αναιμική αντίσταση απέναντι στους «κυανέρυθρους» και έφτασαν σε μια άνετη νίκη με σκορ 5-0.

Ο Σταμούλης άνοιξε το σκορ στο 4’, για να ακολουθήσει ο Λιάτσος με δύο τέρματα στο 20’ και στο 26’, διαμορφώνοντας το 3-0 και δίνοντας πρόωρο τέλος στο παιχνίδι.

Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το δείκτη του σκορ στο 4-0 μετά από αυτογκόλ των «κυανέρυθρων», για να έρθει στο 78ο λεπτό ο Χρονακόπουλος και να «γράψει» το τελικό 5-0.

Το σφύριγμα της λήξης βρήκε το σύνολο του Δημήτρη Μαυρογενίδη να παίρνει τους τρεις βαθμούς και αύξησε τη διαφορά της στο +6 από τον δεύτερο Αστέρα Τρίπολης με ματς παραπάνω.

Κυκλοφορούν και εξαφανίζονται τα εισιτήρια για το Game 4 με την Μπαρτσελόνα

Ο Ολυμπιακός ανακοίνωσε ότι την Μεγάλη Δευτέρα (29/4) θα τεθούν στην διάθεση του κόσμου τα εισιτήρια για το Game 4 με την Μπαρτσελόνα (2/5, 19:45).