Σάββατο 20 Απριλίου 2024
Συγκλονίζει ο Αντετοκούνμπο: Μείναμε ενωμένοι, νικάμε και χάνουμε μαζί

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε να πει τα καλύτερα λόγια για τους συμπαίκτες τους, μένοντας στην ανατροπή του δευτέρου ημιχρόνου και την εμφάνιση της ομάδας χωρίς αυτός στο τέλος, κόντρα στους Ρόκετς.

Οι Μπακς ξεκίνησαν με το.. δεξί την σεζόν παίρνοντας τη νίκη με 117-111 κόντρα στους φιλόδοξους Ρόκετς.

Μια νίκη η οποία ήρθε πολύ δύσκολα αφού οι Μπακς χρειάστηκε να καλύψουν μια διαφορά 16 πόντων στο δεύτερο ημίχρονο.

Μπροστάρης για το Μιλγουόκι ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο που πέτυχε triple double και έδειξε τον δρόμο στους συμπαίκτες του.

Μάλιστα τους είδε να τα καταφέρνουν εξαιρετικά και χωρίς αυτός όταν αποβλήθηκε με 6 φάουλ στο τελευταίο 5λεπτο της αναμέτρησης κόντρα στους Ρόκετς.

Διαβάστε περισσότερα εδώ

Η UEFA αποθέωσε τον Ολυμπιακό για τις δύο προκρίσεις (pic)

Η UEFA με ποστάρισμά της στάθηκε και στην ομάδα Νέων του Ολυμπιακού, αλλά και στην ομάδα των ανδρών για τις δύo ευρωπαϊκές προκρίσεις μέσα σε λιγότερο από 20 ώρες στην διαδικασία των πέναλτι