Τρίτη 19 Μαρτίου 2024
Μίλαν – Λέτσε 2-2

Οι ροσονέρι δέχθηκαν το γκολ της ισοφάρισης (2-2) από την Λέτσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων

Η Μίλαν συνεχίζει από εκεί που σταμάτησε και πριν τη διακοπή για τις εθνικές ομάδες. Οι ροσονέρι μπορεί να άλλαξαν προπονητή, μπορεί να βελτίωσαν την εικόνα τους κόντρα στη Λέτσε όμως και πάλι «πέταξαν» βαθμούς σε ένα must win παιχνίδι όπου ήρθαν ισόπαλοι με 2-2.

Σε ένα ματς μάλιστα όπου η Μίλαν ήταν μπροστά με 2-1 στο 93ο λεπτό κατάφερε να μην πάρει το τρίποντο και να μείνει στους 10 βαθμούς και στη 12η θέση, χάρη σε ένα υπέροχο τέρμα του Καλντερόνι. Το ντεμπούτο του Στέφανο Πιόλι στον πάγκο της Μίλαν ήταν εντέλει με αρνητικό πρόσημο, αφού η παρέα του Παναγιώτη Ταχτσίδη πήρε βαθμό στο Σαν Σίρο.

Το ξεκίνημα του Στέφανο Πιόλι ήταν με το αριστερό, όμως, αφού τα γκολ των Τσαλχάνογλου και Πιόντεκ δεν αποδείχθηκαν αρκετά για να κατακτηθούν οι τρεις βαθμοί κόντρα στους Τζαλορόσι, για τους οποίους ήταν βασικός και αγωνίστηκε σε ολόκληρο το ματς ο Έλληνας μέσος.

Τα γκολ των φιλοξενούμενων πέτυχαν Μπαμπακάρ (62′) και Καλντερόνι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Φενέρμπαχτσε σκέφτεται να αποχωρήσει από το πρωτάθλημα Τουρκίας

Η Φενέρμπαχτσε συγκάλεσε έκτακτο διοικητικό συμβούλιο και εξετάζει το ενδεχόμενο αποχώρησης από το πρωτάθλημα, μετά τα επεισόδια στην Τραπεζούντα.