Euroleague : Η Μπάγερν διέλυσε τη Βιλερμπάν

Η Μπάγερν, έχοντας πέντε παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων, συνέτριψε την Βιλερμπάν με 104-63 στην 3η αγωνιστική της Euroleague

Η Μπάγερν Μονάχου επιβλήθηκε της, αήττητης μέχρι σήμερα, Βιλερμπάν με 104-63, πετυχαίνοντας τη δεύτερή της νίκη στη φετινή Euroleague.

Οι Γερμανοί ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι πετυχαίνοντας 30 πόντους στην πρώτη περίοδο και έτσι πήραν μια διαφορά 17 πόντων. Έκτοτε δεν κοίταξαν ποτέ πίσω αφού το ημίχρονο έληξε 57-35.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Βαυαροί δεν άφησαν το πόδι από το γκάζι και η τρίτη περίοδος έληξε με σκορ 83-51. Η τελευταία ερίοδος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, ο Ντέγιαν Ράντονιτς μοίρασε το χρόνο συμμετοχής αποσύροντας τους βασικούς του και το τελικό 104-63 αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του αγώνα.

Για την τέταρτη αγωνιστική η Μπάγερν θα υποδεχθεί την Χίμκι στο Μόναχο (24/10, 21:30), ενώ η Βιλερμπάν θα πάει στο Κάουνας για να αντιμετωπίσει την Ζαλγκίρις (25/10, 20:00).

«Με ένα όνειρο...» - Μυθική υποδοχή των νικητών, σε έκσταση οι φίλοι του Ολυμπιακού

Στο αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος βρίσκεται το in μαζί με τους φιλάθλους του Ολυμπιακού που πήγαν να υποδεχθούν την αποστολή που τους έστειλε στον έβδομο ουρανό