Premier League : Μιλιβόγεβιτς - Μάρκο Σίλβα σημειώσατε... Χ

Premier League : Μιλιβόγεβιτς – Μάρκο Σίλβα σημειώσατε… Χ

Η Κρίσταλ Πάλας του Λούκα Μιλιβόγεβιτς ήρθε ισόπαλη με την Έβερτον του Μάρκο Σίλβα, παιχνίδι με έντονο άρωμα του Ολυμπιακού

Σε μια αναμέτρηση που είχε έντονο άρωμα Ολυμπιακού,λόγω το παρελθόν των Λούκα Μιλιβόγεβιτς και Μάρκο Σίλβα, Κρίσταλ Πάλας και Έβερτον «κόλλησαν» στο 0-0, σε ένα παιχνίδι που τα «ζαχαρωτά» είχαν τις ευκαιρίες να φύγουν με τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι φιλοξενούμενοι πραγματοποίησαν 22 τελικές ευκαιρίες αλλά δεν μπόρεσαν καμία από αυτές να βάλουν το γκολ της νίκης και να φύγουν με ένα σημαντικό τρίποντο από το Λονδίνο. Μεγαλύτερη ευκαιρία για την Έβερτον ήταν το δοκάρι του Μπερνάρ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.

Από εκεί και πέρα, η ομάδα του Μάρκο Σίλβα συνέχιζε να είχε κλείσει στα καρέ της την Πάλας όμως η αναποτελεσματικότητα ήταν αυτή που την κράτησε στο μηδέν.

Φούλαμ – Κάρντιφ 1-0

Η υποβιβασμένη Φούλαμ έδειξε πάλι ότι… ξύπνησε πολύ αργά και έκοψε βαθμούς στην Κάρντιφ, η οποία δίνει την μάχη της για να αποφύγει τον υποβιβασμό. Οι γηπεδούχοι στο Craven Cottage «πάγωσαν» με τον τραυματισμό του Οντόι που χτύπησε στο κεφάλι και αντικαταστάθηκε αναγκαστικά αποχωρώντας με φορείο και μάσκα οξυγόνου όταν αντιλήφθηκε ότι κάτι δεν πήγαινε καλά και δεν μπορούσε να συνεχίσει.

Η Φούλαμ έχασε μεγάλη ευκαιρία στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου με τον Μίτροβιτς, ο οποίος έχασε εκπληκτική ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ. Μέτα από αυτό η Φούλαμ συνέχισε την πίεση της και βρήκε λύση με τον Μπάμπελ στο 79ο λεπτό. Με καταπληκτικό σουτ, ο Ολλανδός φορ έγραψε το 1-0 για το σύνολο του Σκοτ Πάρκερ… Δοκάρι με τον Χόιλερ στο φινάλε οι «bluebirds».

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα:

Γουότφορντ-Γούλβς 1-2 (Γκρέι 49΄- Χιμένεζ 41΄, Τζότα 77΄)

Σαουθάμπτον – Μπόρνμουθ 3-3 ( Λονγκ 12΄, Γουόρντ 55΄, Τάργκετ 67′ – Γκόσλινγκ 20′, Γουίλσον 32′, 86′)

Τρομεροί Σίξερς με τρομακτικό Εμπίντ που έβαλε 50άρα!

Ο Τζόελ Εμπίντ ήταν ασταμάτητος και βάζοντας 50 πόντους οδήγησε τους Σίξερς στη νίκη με 125-114 επί των Νικς.