Τρίτη 07 Μαϊου 2024
Δέχτηκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις η Νότιγχαμ και 3-3 με Νόριτς

Η Νότιγχαμ Φόρεστ προηγήθηκε 0-3 στην έδρα της Νόριτς, αλλά περιορίστηκε εν τέλει στην ισοπαλία (3-3) δεχόμενη μάλιστα δύο γκολ στις καθυστερήσεις (90+3' και 90+8')

Ύστερα από τρία αρνητικά αποτελέσματα (δύο ισοπαλίες και μία ήττα) η Νότιγχαμ Φόρεστ ετοιμαζόταν για μια εντυπωσιακή επιστροφή στις νίκες.

Μέχρι το 77′ έχει προβάδισμα 0-3 στην έδρα της Νόριτς (2η στην Championship), ωστόσο περιορίστηκε εν τέλει σε ισοπαλία δεχόμενη μάλιστα δύο γκολ στις καθυστερήσεις (90+3 και 90+8′).

H Νότιγχαμ άνοιξε το σκορ της αναμέτρησης (24η αγωνιστική) στο 45’ με τον Μάτι Κας, ο οποίος μάλιστα πέτυχε και το τρίτο γκολ της ομάδας του στο 74’. Το δεύτερο τέρμα ενδιάμεσα, σημείωσε ο Τζακ Ρόμπινσον στο 65’.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν αρχικά στο 77’ με τον Μάριο Βράντσιτς και δεν παράτησαν το ματς στις καθυστερήσεις. Στο 90+3′ ο Ονελ Χερνάντεζ σηεμίωσε το 2-3 και ο ίδιος παίκτης πέντε λεπτά αργότερα (90+8′) διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Στους 48 βαθμούς η Νόριτς που είναι 2η στη βαθμολογία και διατηρεί θέση απευθείας ανόδου στην Premiera League. Η Νότιγχαμ από την πλευρά της έφερε 12η ισοπαλία και με 36 βαθμούς είναι 10η, απέχοντας 3 βαθμούς από την 6η θέση που οδηγεί στα μπαράζ ανόδου.