Πίκαραν τον Σίλβα με... φίδια οι οπαδοί της Γουότφορντ

Πίκαραν τον Σίλβα με… φίδια οι οπαδοί της Γουότφορντ

Οι φίλοι της Γουότφορντ κατηγορούν για προδοσία τον Μάρκο Σίλβα και φρόντισαν να το υπενθυμίσουν στο συναπάντημα τους

Είναι γνωστό ότι το «διαζύγιο» Μάρκο Σίλβα – Γουότφορντ δεν ήταν βελούδινο. Ο Πορτογάλος κατηγορήθηκε ότι είχε έρθει σε συμφωνία με την Έβερτον πριν λυθεί το συμβόλαιό του με τους «χόρνετς» και οι οπαδοί της πρώην πλέον ομάδας του τον έχουν στην… μπούκα.

Μάλιστα, τη Δευτέρα 11/12, που βρέθηκαν ως φιλοξενούμενοι στο Γκούντισον Παρκ (Εβερτον – Γουότφορντ 2-2), φρόντισαν να τον πικάρουν κρατώντας… φουσκωτά φίδια. Θέλησαν με αυτό τον τρόπο να του υπενθυκμίσουν την προδοσία.

Στο αγωνιστικό σκέλος πάντως ο Σίβα είχε τον τελευταίο λόγο με την Έβερτον να σώζεται από τη ήττα, χάρη σε γκολ του Λούκας Ντίνιε με απευθείας φάουλ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός 3-0: Πήρε το ντέρμπι και πήγε στο +4 (vids)

Η ΑΕΚ νίκησε τον Παναθηναϊκό στη Νέα Φιλαδέλφεια και βρίσκεται στο +4 από τους Πράσινους – Δύο γκολ ο Ελίασον, ένα ο Πόνσε.