Μπακς: Δεύτερη ήττα παρά το θετικό πρόσημο του Αντετοκούνμπο

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε 23 πόντους, 9 ριμπάουντ και 6 ασίστ στην ήττα των Μπακς στο Πόρτλαντ από τους Μπλέιζερς (118-103)

Με εκτελεστή τον Σι Τζέι ΜακΚόλουμ, που κατέγραψε στο ενεργητικό του 40 πόντους, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 4 κλεψίματα, οι Μπλέιζερς νίκησαν εντός έδρας τους Μπακς με 118-103.

Το πρόσημο ήταν ξανά θετικό για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, αλλά η εμφάνισή του (23 πόντοι με 11/18 σουτ, 9 ριμπάουντ και 6 ασίστ) δεν αρκούσε για να αποφευχθεί η δεύτερη ήττα της ομάδας του. Οι Μπακς έχουν πλέον επίδοση 8-2 στο NBA και βρίσκονται στη δεύτερη θέση της Ανατολής πίσω από τους Ράπτορς (10-1).

Η ομάδα του Πόρτλαντ είχε τα ηνία του αγώνα από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης διατηρώντας ένα μικρό προβάδισμα και το τέλος του πρώτου μέρους την βρήκε μπροστά στο σκορ με 57-51.

Το σκηνικό στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε με τους γηπεδούχους να παίρνουν και διψήφια διαφορά και να φτάνουν τελικά στη νίκη με 118-103.

Ολυμπιακός: Σίνα, Μουζακίτης και Χαράλαμπος Κωστούλας στην καλύτερη 11άδα του Youth League

Τρεις παίκτες του Ολυμπιακού συμπεριλήφθηκαν από την ιστοσελίδα Football talent Scout στην καλύτερη 11άδα της διοργάνωσης.