Ζορίστηκε αλλά τα κατάφερε η Μπάγερν απέναντι στην Χοφενχάιμ

Νίκησε με 3-1 στην πρεμιέρα

Η Χοφενχάιμ έβαλε δύσκολα στην πρωταθλήτρια Μπάγερν, στην πρεμιέρα της φετινής Μπουντεσλίγκα, αλλά η εμπειρία νίκησε τον ενθουσιασμό.

Η ομάδα του Νίκο Κόβατς επιβλήθηκε με 3-1 στην «Allianz Arena» του Μονάχου κάνοντας θετικό ξεκίνημα στην προσπάθεια υπεράσπισης του τίτλου της. Ο Μίλερ άνοιξε το σκορ στο 23΄, ισοφάρισε ο Ζάλαϊ στο 57΄, αλλά ο Λεβαντόφσκι με πέναλτι στο 82΄ έδωσε προβάδισμα εκ νέου στους Βαυαρούς. Στο 86΄ ο Τόμας Μίλερ σκόραρε εκ νέου, ο διαιτητής μέτρησε αρχικά το τέρμα αλλά το ακύρωσε όταν συμβουλεύτηκε το VAR, καθώς ο Γερμανός διεθνής Γερμανός είχε χρησιμοποιήσει το χέρι. Τελικά, τη νίκη «κλείδωσε» ο Ρόμπεν σκοράροντας στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:

Μπάγερν Μονάχου-Χοφενχάιμ 3-1

(23΄ Μίλερ, 82΄ Λεβαντόφσκι, 90΄+1 Ρόμπεν – 57΄ Ζάλαϊ)

LIVE: Τενερίφη – Περιστέρι

Παρακολουθήστε live στις 19:00 την εξέλιξη της αναμέτρησης Τενερίφη – Περιστέρι για τον ημιτελικό του Final Four του Basketball Champions League. Tηλεοπτικά από Cosmote Sports 4.