Έμεινε στην κορυφή με... τεσσάρα ο ΟΦΗ

Έμεινε στην κορυφή με… τεσσάρα ο ΟΦΗ

Με τέσσερα γκολ στο 2ο ημίχρονο, ο ΟΦΗ επικράτησε με 4-0 του Απόλλωνα Λάρισας και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας

Μετά από ένα… άσφαιρο πρώτο 45λεπτο, ο ΟΦΗ εκδήλωσε στην επανάληψη τις επιθετικές του αρετές στο «Θ. Βαρδινογιάννης» του Ηρακλείου κι έφθασε σε επιβλητική νίκη με 4-0 επί του Απόλλωνα Λάρισας, σε αγώνα της 30ής ημέρας της Football League.

Σκόρερ των γηπεδούχων, που έχουν εξασφαλίσει την επιστροφή τους στη Super League, οι Βουό (47′, 64΄) και Μάνος (50΄, 82΄), ενώ στο 21΄ είχε δοκάρι ο Κουτσιανικούλης.

Ο ΟΦΗ παρέμεινε στην πρώτη θέση της κατάταξης με 74 βαθμούς, έναντι 73β του Άρη που επίσης έχει εξασφαλίσει την άνοδο, ενώ η ομάδα της Λάρισας παρέμεινε 8η με 43β.

18. Αχαρναϊκός – –Υποβιβασμός–

* Ο Αχαρναϊκός και η Βέροια έχουν αποβληθεί από το πρωτάθλημα.

LIVE: Τενερίφη – Περιστέρι

Παρακολουθήστε live στις 19:00 την εξέλιξη της αναμέτρησης Τενερίφη – Περιστέρι για τον ημιτελικό του Final Four του Basketball Champions League. Tηλεοπτικά από Cosmote Sports 4.