Στο... ρελαντί η Μπαρτσελόνα, νίκη της Λεγανές

Στο… ρελαντί η Μπαρτσελόνα, νίκη της Λεγανές

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Μπαρτσελόνα, προκειμένου η πρωτοπόρος του ισπανικού πρωταθλήματος να φτάσει σε μια επαγγελματική νίκη απέναντι στη Λεβάντε. Οι «μπλαουγκράνα» επικράτησαν 3-0 σημειώνοντας δύο γκολ στο πρώτο 45λεπτο. Σημαντική νίκη πέτυχε η Λεγανές, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος, καθώς νίκησε με 1-0 τη Ρεάλ Σοσιεδάδ.

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Μπαρτσελόνα, προκειμένου η πρωτοπόρος του ισπανικού πρωταθλήματος να φτάσει σε μια επαγγελματική νίκη απέναντι στη Λεβάντε.

Οι «μπλαουγκράνα» επικράτησαν 3-0 σημειώνοντας δύο γκολ στο πρώτο 45λεπτο, με τον Μέσι να ανοίγει το σκορ στο 12΄, τον Σουάρες να διπλασιάζει στο 38΄ και τον Παουλίνιο να δίνει θριαμβευτική χροιά στις καθυστερήσεις.

Το συγκρότημα του Ερνέστο Βαλβέρδε, που παραμένει αήττητο στη Liga μετρώντας 15 νίκες και 3 ισοπαλίες, άνοιξε εκ νέου τη διαφορά από τη δεύτερη Ατλέτικο Μαδρίτης στους 9 βαθμούς. Ο Ουσμάν Ντεμπελέ ξεκίνησε βασικός, για πρώτη φορά μετά τον τραυματισμό που τον είχε αφήσει εκτός δράσης για 3,5 μήνες.

Σημαντική νίκη πέτυχε η Λεγανές, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος, καθώς νίκησε με 1-0 τη Ρεάλ Σοσιεδάδ. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος του αγώνα ο Γκάμπριελ στο 75ο λεπτό.