Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
Κορυφαίος αλλά μόνος ο Αντετοκούμπο

Παρά την καλή εμφάνιση του Γιάννη Αντετοκούνμπο, οι Μπακς γνώρισαν την ήττα στο Μιλγουόκι από τους Τορόντο Ράπτορς με 129-110. Η αναμέτρηση κρίθηκε στο τρίτο δωδεκάλεπτο, όπου οι φιλοξενούμενοι με επιμέρους σκορ 43-19 μετέτρεψαν το «εύθραυστο» 59-61 του ημιχρόνου σε 78-104 και ουσιαστικά «κλείδωσαν» τη νίκη.

Παρά την καλή εμφάνιση του Γιάννη Αντετοκούνμπο, οι Μπακς γνώρισαν την ήττα στο Μιλγουόκι από τους Τορόντο Ράπτορς με 129-110.

Η αναμέτρηση κρίθηκε στο τρίτο δωδεκάλεπτο, όπου οι φιλοξενούμενοι με επιμέρους σκορ 43-19 μετέτρεψαν το «εύθραυστο» 59-61 του ημιχρόνου σε 78-104 και ουσιαστικά «κλείδωσαν» τη νίκη.

Ο «Giannis» ήταν ο κορυφαίος των «ελαφιών», αφού τελείωσε τον αγώνα με 24 πόντους (9/14 δίποντα, 6/9 βολές), 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 λάθη σε 33 λεπτά συμμετοχής.

Πρώτος σκόρερ των Ράπτορς ήταν ο Σερζ Ιμπάκα (21 πόντοι), ενώ Γιόνας Βαλαντσιούνας και ΝτεΜάρ ΝτεΡοζάν πρόσθεσαν 20 πόντους έκαστος.

ΑΠΕ-ΜΠΕ,in.gr

LIVE: Λαμία – ΠΑΟΚ

LIVE: Λαμία – ΠΑΟΚ. Παρακολουθήστε live στις 17:00 την εξέλιξη της αναμέτρησης Λαμία – ΠΑΟΚ για την 7η αγωνιστική των play offs της Stoiximan Superleague. Τηλεοπτικά από COSMOTE SPORT 1 HD.