Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου 2024
Ο ΟΦΗ τις ευκαιρίες, η Παναχαϊκή τη νίκη με 2-1

Μεγάλη νίκη με 2-1 σημείωσε η Παναχαϊκή επί του ΟΦΗ στο «Θ. Βαρδινογιάννης» του Ηρακλείου για την 7η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Football League. Οι Αχαιοί προηγήθηκαν στο 5ο μόλις λεπτό με πέναλτι του Φωτάκη που κέρδισε ο Μωραϊτης από τον τερματοφύλακα Στρέζο, ενώ το 0-2 έκανε στο 50΄ με σουτ ο Μακρυδημήτρης, για να μειώσει ο ΟΦΗ στο 55΄ με κεφαλιά του Κουσκουνά.

Μεγάλη νίκη με 2-1 σημείωσε η Παναχαϊκή επί του ΟΦΗ στο «Θ. Βαρδινογιάννης» του Ηρακλείου για την 7η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Football League.

Οι Αχαιοί προηγήθηκαν στο 5ο μόλις λεπτό με πέναλτι του Φωτάκη που κέρδισε ο Μωραϊτης από τον τερματοφύλακα Στρέζο, ενώ το 0-2 έκανε στο 50΄ με σουτ ο Μακρυδημήτρης, για να μειώσει ο ΟΦΗ στο 55΄ με κεφαλιά του Κουσκουνά.

Ο ΟΦΗ… στερήθηκε το βαθμό της ισοπαλίας αφού στις καθυστερήσεις ο Χαντί σημάδεψε το δοκάρι των φιλοξενούμενων και έχασε το αήττητο της έδρας του. Η Παναχαϊκή πέρασε 2η στην κατάταξη (16β) πίσω από τον Άρη (18β), ενώ ο ΟΦΗ έμεινε 3ος (14β).