Ισόπαλο το Τσέλσι - Άρσεναλ, 4άρα η Μ.Γιουνάιτεντ

Ισόπαλο το Τσέλσι – Άρσεναλ, 4άρα η Μ.Γιουνάιτεντ

Χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι του Λονδίνου ανάμεσα στην Τσέλσι και την Άρσεναλ, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα (0-0) στο «Στάμφορντ Μπριτζ», στο πρώτο σημερινό παιχνίδι για την 5η αγωνιστική. Οι «μπλε» τελείωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Νταβίντ Λουίζ στο 87'. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε εντός έδρας με 4-0 την Έβερτον και «έπιασε» την Μάντσεστερ Σίτι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι του Λονδίνου ανάμεσα στην Τσέλσι και την Άρσεναλ, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα (0-0) στο «Στάμφορντ Μπριτζ», στο πρώτο σημερινό παιχνίδι για την 5η αγωνιστική. Οι «μπλε» τελείωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Νταβίντ Λουίζ στο 87΄.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε εντός έδρας με 4-0 την Έβερτον και «έπιασε» την Μάντσεστερ Σίτι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Οι «κόκκινοι διάβολοι» πήραν προβάδισμα στο σκορ με την «φωτοβολίδα» του Βαλένθια στο 4΄.

Στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ όλα έδειχαν πως η ομάδα του Μουρίνιο θα πάρει μια αγχωτική νίκη, με ένα ξέσπασμα στα 10 τελευταία λεπτά «σκόρπισε» την Έβερτον. Συγκεκριμένα στο 84΄ ο Μικιταριάν έκανε το 2-0, ο Λουκάκου στο 89΄ το 3-0 και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε με πέναλτι ο Μαρσιάλ στο 90΄.

Γουότφορντ-Μάντσεστερ Σίτι 0-6
(27΄, 31΄, 81΄ Αγουέρο, 37΄ Ζεσούς, 63΄ Οταμέντι, 89΄ πεν. Στερλινγκ)

Γουέστ Μπρομ-Γουέστ Χαμ 0-0

Τότεναμ-Σουόνσι 0-0

Τσέλσι-Αρσεναλ 0-0

Μάντσεστερ Γ.-Εβερτον 4-0
( 4΄ Βαλένθια, 84΄ Μικιταριάν, 89΄ Λουκάκου, 90΄ πεν. Μαρσιάλ)