Σάββατο 20 Απριλίου 2024
Νίκη των Χανίων με 2-1 επί του Αγροτικού Αστέρα

Τα Χανιά νίκησαν 2-1 την Αναγέννηση Καρδίτσας στο Μάλεμε, στην αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 27η αγωνιστική στη Football League. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το γκολ του Σταματή στο 32ο λεπτό, οι Θεσσαλοί ισοφάρισαν με τον Κρητικό στο 48΄, ενώ ο ΑΟΧ πήρε τη νίκη και το «τρίποντο» με το τέρμα του Τσουκάνη στο 60΄.

Τα Χανιά νίκησαν 2-1 την Αναγέννηση Καρδίτσας στο Μάλεμε, στην αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 27η αγωνιστική στη Football League.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το γκολ του Σταματή στο 32ο λεπτό, οι Θεσσαλοί ισοφάρισαν με τον Κρητικό στο 48΄, ενώ ο ΑΟΧ πήρε τη νίκη και το «τρίποντο» με το τέρμα του Τσουκάνη στο 60΄.

Στις αναμετρήσεις για την 27η αγωνιστική της Football League σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

18. Πανθρακικός -6

** Ο Αχαρναϊκός έχει -2 βαθμούς και ο Πανθρακικός αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

Η UEFA αποθέωσε τον Ολυμπιακό για τις δύο προκρίσεις (pic)

Η UEFA με ποστάρισμά της στάθηκε και στην ομάδα Νέων του Ολυμπιακού, αλλά και στην ομάδα των ανδρών για τις δύo ευρωπαϊκές προκρίσεις μέσα σε λιγότερο από 20 ώρες στην διαδικασία των πέναλτι