Ασταμάτητος ο Αντετοκούνμπο, δεν... παίρνουν μπρος οι Μπακς

Ασταμάτητος ο Αντετοκούνμπο, δεν… παίρνουν μπρος οι Μπακς

Την ήττα με 121-117 γνώρισαν τα ξημερώματα οι Μιλγουόκι από το Ντένβερ. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν για μία ακόμη φορά ο κινητήριος μοχλός των Μπακς, ωστόσο η εξαιρετική του εμφάνιση δεν αρκούσε, ώστε να φύγει η ομάδα του με το διπλό. Αν και οι Μιλγουόκι του βρέθηκαν με 21 πόντους πίσω στο σκορ, ο Ελληνας άσος με 23 πόντους, 9/13 σουτ, 4/4 βολές, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 κοψίματα έκανε το ματς ντέρμπι, αλλά δεν μπόρεσε να κάνει την ολική ανατροπή.

Την ήττα με 121-117 γνώρισαν τα ξημερώματα οι Μιλγουόκι από το Ντένβερ. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν για μία ακόμη φορά ο κινητήριος μοχλός των Μπακς, ωστόσο η εξαιρετική του εμφάνιση δεν αρκούσε, ώστε να φύγει η ομάδα του με το διπλό.

Αν και οι Μιλγουόκι του βρέθηκαν με 21 πόντους πίσω στο σκορ, ο Ελληνας άσος με 23 πόντους, 9/13 σουτ, 4/4 βολές, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 κοψίματα έκανε το ματς ντέρμπι, αλλά δεν μπόρεσε να κάνει την ολική ανατροπή.

Πρόσωπο του αγώνα ο Νίκολα Τζόκιτς. Ο νεαρός σέντερ έκανε τριμπλ – νταμπλ (20 πόντους, 13 ριμπάουντ, 11 ασίστ) και βγήκε νικητής από την «μονομαχία» με τον Γιάννη.

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε και ο Γουέστμπρουκ στην αναμέτρηση της Οκλαχόμα με τους Γκρίζλις. Ο άσος της Θάντερ έκανε κι αυτός τριμπλ-νταμπλ με 38 πόντους, 13 ριμπάουντ και 12 ασίστ. Αξίζει να σημειωθεί, ότι οι 19 του πόντοι σημειώθηκαν στην τελευταία περίοδο. Με τον Γουέστμπρουκ ηγέτη η Οκλαχόμα επικράτησε με 114-102.

Από εκεί και πέρα οι Σέλτικς επικράτησαν με 113-107 των Λέικερς. Μεγάλη εμφάνιση πραγματοποίησε ο Τόμας, ο οποίος συνέβαλε τα μέγιστα για τη νίκη της ομάδας του. Με 17 πόντους την τελευταία περίοδο και συνολικά 38 σε όλο το ματς, η ομάδα της Βοστόνης πανηγύρισε τη νίκη.