Επιστροφή στις νίκες για τον Ατρόμητο, 2-0 τον Λεβαδειακό

Με τον Τόνσο να εξελίσσεται σε πρωταγωνιστή της αναμέτρησης, σκοράροντας και τα δύο τέρματα του Ατρόμητου (25΄, 90΄+3΄), οι Περιστεριώτες υπερασπίστηκαν την έδρα τους με 2-0, απέναντι στον Λεβαδειακό, και επέστρεψαν στις νίκες, για την εξ αναβολής 2η αγωνιστική της Super League.

Μετά από ένα αναγνωριστικό πρώτο εικοσάλεπτο ο Ατρόμητος ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση του και δεν άφησε ασυγχώρητο το πρώτο λάθος της άμυνας του Λεβαδειακού. Στο 25΄, μετά από λάθος του Ναμάσκο, ο Τόνσο άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, οι οποίοι ήλεγξαν μέχρι το ημίχρονο το ρυθμό του αγώνα και δεν απειλήθηκαν. Μάλιστα, οι Περιστεριώτες είχαν ευκαιρίες για το 2-0 μέχρι το 45΄, αλλά οι σωτήριες επεμβάσεις του Ναμάσκο δεν επέτρεψαν κάτι τέτοιο…

Στην επανάληψη οι Βοιωτοί είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης, ενώ βρέθηκαν κοντά σην ισοφάριση, όταν στο 73΄ η προσπάθεια του Καψάσκη σταμάτησε στο δοκάρι. Ωστόσο, στα τελευταία 15 λεπτά οι φιλοξενούμενοι έμειναν από δυνάμεις, με τον Τόνσο να σκοράρει στις καθυστερήσεις, μετά από σέντρα του Λε Ταλέκ, και να «καθαρίζει» τη νίκη για τον Ατρόμητο.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σπύρος Σελίμος

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Κιβρακίδης , Μπρίτο – Καραμπουέ, Σένκα

Οι συνθέσεις:

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Κορακάκης): Γκορμπούνοφ, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Μπάχα, Κιβρακίδης (85′ Κοντοές), Κυριακίδης, Μπίτολο, Λημνιός (59’ Μπρίτο), Πλατέλλας (72′ Βασιλείου), Τόνσο, Λε Ταλέκ.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Ράτκο Ντόστανιτς): Ναμάσκο, Ουόν, Μουλόπουλος, Μεντί, Τριποτσέρης, Μιλιάζες, Παππάς (69′ Καψάσκης), Κουλιμπαλί (81′ Βασιλείου), Μπάντζιος, Γιακουμάκης (84′ Σένκα), Καραμπουέ.

Ολυμπιακός: Σίνα, Μουζακίτης και Χαράλαμπος Κωστούλας στην καλύτερη 11άδα του Youth League

Τρεις παίκτες του Ολυμπιακού συμπεριλήφθηκαν από την ιστοσελίδα Football talent Scout στην καλύτερη 11άδα της διοργάνωσης.