Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
Όρθια στο Παρίσι και πρώτη η Νις, νίκη της Λιόν, δύσκολα η Σεντ Ετιέν

«Όρθια» στο Παρίσι έμεινε η Νις απέναντι στην Παρί Σεν Ζερμέν και με το 2-2 που απέσπασε εξακολουθεί να απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής στο «Championnat» μετά από 17 αγωνιστικές.
Με γκολ του Χαμουμα στο 25΄ η Σεντ Ετιέν πήρε μεγάλη νίκη επί της Γκινγκάμp με 1-0. Η Λιόν νίκησε 1-0 την Ρεν με τέρμα του Βαλμπουενά στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης και ανέβηκε στην 4η θέση με 28 βαθμούς. Η Ρεν είναι στην 5η θέση με ένα βαθμό λιγότερο.

Η ομάδα του Φαβρ αιφνιδίασε τους «πρωτευουσιάνους» στο πρώτο μέρος, όταν και προηγήθηκε με 2-0, αλλά με το μεγάλο «αστέρι» της, Έντισον Καβάνι, να παίρνει την κατάσταση στα χέρια του στην επανάληψη το συγκρότημα του Ουνάι Έμερι κατάφερε να «σώσει την παρτίδα».

Με γκολ του Χαμουμα στο 25΄ η Σεντ Ετιέν πήρε μεγάλη νίκη επί της Γκινγκάμp με 1-0. Η Λιόν νίκησε 1-0 την Ρεν με τέρμα του Βαλμπουενά στο 28ο λεπτο της αναμέτρησης και ανέβηκε στην 4η θέση με 28 βαθμούς. Η Ρεν είναι στην 5η θέση με ένα βαθμό λιγότερο.

Λιλ-Μονπελιέ 2-1
(5΄ Ντε Πρεβίγ, 38΄ Σανκαρέ – 82΄ Μουνιέ)

Μπαστιά-Μετς 2-0
(23΄ Ντανίκ, 75΄ Σεν-Μαξιμέν)

Τουλούζ-Λοριάν 3-2
(8΄,20΄,60΄ Τοϊβόνεν – 27΄ Μουκαντζο, 89΄ Γουάρις)

Λιόν-Ρεν 1-0
(28΄ Βαλμπουενά)

Σεντ Ετιέν-Γκινγκάμπ 1-0
(25΄ Χαμουμα)

Παρί Σεν Ζερμέν-Νις 2-2
(46΄,59΄ Καβάνι – 32΄ Σιπριάν, 45΄+2 Πλεά)

LIVE: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

LIVE: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός. Παρακολουθήστε live στις 17:30 την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός για τον 4ο τελικό της Volley League γυναικών.