«Επαγγελματικό» διπλό της Λίβερπουλ, επιτέλους νίκη η Τσέλσι

Δύσκολη αλλά πολύτιμη νίκη απέσπασε η Λίβερπουλ εκτός έδρας από τη Σουόνσι με 2-1 για την 7η ημέρα του αγγλικού πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Λιρόι Φερ μόλις στο 8ο λεπτό, από εμφανή θέση οφσάιντ, αλλά οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν κι έφθασαν στη νίκη, με τον Ρομπέρτο Φιρμίνο που ισοφάρισε στο 54΄ και με τον Τζέιμς Μίλνερ που σκόραρε με τη σειρά του στο 84΄ κι έδωσε τους τρεις βαθμούς της νίκης στην ομάδα του η οποία παραμένει στο κυνήγι της πρωτοπόρου Μάντσεστερ Σίτι.

Δύσκολη αλλά πολύτιμη νίκη απέσπασε η Λίβερπουλ εκτός έδρας από τη Σουόνσι με 2-1 για την 7η ημέρα του αγγλικού πρωταθλήματος.

Μετά από τρία ανεπιτυχή αποτελέσματα, η Τσέλσι επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας 2-0 εκτός έδρας της Χαλ.

Η Γουότφορντ αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, κατάφερε να «περισώσει» τουλάχιστον την ισοπαλία εναντίον της Μπόρνμουθ (2-2) στο «Βίκαρετζ Ρόουντ».

Σπουδαιο ματς για τον Χοσέ Χολέμπας ο οποίος έβγαλε την ασίστ στο δεύτερο γκολ των γηπεδούχων, το οποίο πετυχε ο Νιγηριανός, Αϊζακ Σαξές.