Η Αουγκσμπουργκ νίκησε εκτός έδρας την Βέρντερ Βρέμης με 2-1 με πρωταγωνιστή τον Κώστα Σταφυλίδη, που πέτυχε το νικητήριο τέρμα της ομάδας του.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Γιόχανσον στο 45΄, αλλά η Άουγκσμπουργκ κατάφερε να κάνει την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, αρχικά με τον Γκουβελούου (52΄) και στην συνέχεια με τον πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ στο 73΄.

Στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική έγιναν… απίθανα πράγματα. Η Μάιντς προηγήθηκε 3-0 στο ημίωρο και 4-1 στο ημίχρονο της Χοφενχάιμ, με τον Πάμπλο Ντε Μπλάσις να κάνει πάρτι (δύο γκολ και μία ασίστ), όμως η αποβολή του Μπούσμαν στο 57΄ άλλαξε τα δεδομένα.

Με δύο γκολ του Ουτ μέσα σε ένα δίλεπτο κι ακόμη ένα από τον Σάλαι (αμφότεροι είχαν μπει ως αλλαγή), οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν 4-4.