Τρίτη 23 Απριλίου 2024
Ισόπαλος (1-1) αλλά... βελτιωμένος ο Παναθηναϊκός

Ισόπαλος (1-1) αλλά… βελτιωμένος ο Παναθηναϊκός

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο φιλικός αγώνας του Παναθηναϊκού με την Οσμαλίνσπορ, με τους «πράσινους» να είναι καλύτεροι αλλά να χάνουν τη νίκη στο τέλος στο πιο δυνατό παιχνίδι που έχουν δώσει μέχρι σήμερα. Οι «πράσινοι» έπαιξαν με σύστημα 4-2-3-1, ήταν καλοί στην άμυνα και έβγαλαν φάσεις μετά το 25ο λεπτό, με την κεφαλιά του Κουτρουμπή στο 27΄, το άστοχο σουτ του Κλωναρίδη στο 28΄ και την προσπάθεια του Μπουμάλ στο 32΄, που απέκρουσε ο Καρσεμάσκας.

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο φιλικός αγώνας του Παναθηναϊκού με την Οσμαλίνσπορ, με τους «πράσινους» να είναι καλύτεροι αλλά να χάνουν τη νίκη στο τέλος στο πιο δυνατό παιχνίδι που έχουν δώσει μέχρι σήμερα.

Οι «πράσινοι» έπαιξαν με σύστημα 4-2-3-1, ήταν καλοί στην άμυνα και έβγαλαν φάσεις μετά το 25ο λεπτό, με την κεφαλιά του Κουτρουμπή στο 27΄, το άστοχο σουτ του Κλωναρίδη στο 28΄ και την προσπάθεια του Μπουμάλ στο 32΄, που απέκρουσε ο Καρσεμάσκας.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αντρέα Στραματσόνι άλλαξε στο 66΄ τον σχηματισμό σε 4-4-2, με τους «πράσινους» να ανοίγουν τελικά το σκορ στο 75΄ ύστερα από ωραία ομαδική προσπάθεια.

Η μπάλα έφτασε δεξιά στον προωθημένο Μέστο, εκείνος σέντραρε συρτά και ο Λουντ με πλασέ στην κίνηση πέτυχε το 1-0. Κι ενώ ο Παναθηναϊκός κυριαρχούσε και έδειχνε ότι θα είναι ο νικητής, ο Ραούλ Ρουσέσκου με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 88΄.

Η σύνθεση του Παναθηναϊκού: Στιλ, Μέστο (85΄ Μαρινάκης), Κουτρουμπής (85΄ Ρέις), Ιβάνοφ, Χουλτ, Ζέκα, Λεντέσμα (51΄ Λουντ), Μπουμάλ (66΄ Λέτο), Βιγιαφάνιες (61΄ Βλαχοδήμος), Κλωναρίδης (46΄ Αμπέντ), Ιμπάρμπο (66΄ Μπεργκ)

Φοβερό βίντεο: Η γκολάρα του Μπακούλα από την κερκίδα!