Η Μονπελιέ «καθάρισε» τη Λιλ στο β' ημίχρονο

Η Μονπελιέ «καθάρισε» τη Λιλ στο β’ ημίχρονο

Εντυπωσιακή στο δεύτερο ημίχρονο η Μονπελιέ, κατανίκησε με 3-0 τη Λιλ σκοράροντας όλα τα τέρματά της στην επανάληψη της αναμέτρησης, που διεξήχθη στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής στο σαμπιονά. Με ανατροπή και τα δύο γκολ στις καθυσερήσεις του αγώνα, η Ρεν πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Τουλούζ με 2-1, που την ανεβάζει στην 3η θέση, ενώ η Ρεμς «σάρωσε» 4-1 την Μπορντό.

Εντυπωσιακή στο δεύτερο ημίχρονο η Μονπελιέ, κατανίκησε με 3-0 τη Λιλ σκοράροντας όλα τα τέρματά της στην επανάληψη της αναμέτρησης, που διεξήχθη στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής στο σαμπιονά.

Οι «λιλουά» άντεξαν ως το 52ο λεπτό, αλλά από τη στιγμή που ο Κέβιν Μπεριγκό άνοιξε το σκορ, οι φιλοξενούμενοι παρέδωσαν τα όπλα.

Με ανατροπή και τα δύο γκολ στις καθυσερήσεις του αγώνα, η Ρεν πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Τουλούζ με 2-1, που την ανεβάζει στην 3η θέση, ενώ η Ρεμς «σάρωσε» 4-1 την Μπορντό.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:

Νις-Μπαστιά 0-2
(61΄ Ντιαλό, 65΄ Αγιτέ)

Μονπελιέ-Λιλ 3-0
(52΄ Μπεριγκό, 60΄ Νταμπό, 86΄ Σκιρί)

Γκινγκάμπ-Ανζέ 2-2
(39΄ Πριβά, 66΄ πεν. Ζιρές – 30΄ Καπέλ, 79΄ πεν. Κετκεοφομφόν)

Τρουά-Λοριάν 0-1
(3΄ Αμπντούλ Μαχίντ)

Ρεμς-Μπορντό 4-1
(23΄ Μαντί, 34΄ Μπιφουμά, 67΄ Σαμπρονιέ, 89΄ Μπανγκουρά – 69΄ Οουνας)

Τουλούζ-Ρεν 1-2
(78΄ Μπεν Γεντέρ – 90΄ Ντεμπέλ, 92΄ Γκορισικί)

Τρουά 14

Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: ΘΡΥΛΑΡΑ στη Βαρκελώνη – Μυθική εμφάνιση και break για το 1-0!

Μυθικό παιχνίδι για τον Ολυμπιακό, που «έσπασε» την έδρα της Μπαρτσελόνα και έκανε το 1-0 στη σειρά των playoffs της Euroleague.