Νίκη των Καβαλίερς στην Ουάσινγκτον, κέρδισε ο Παπανικολάου

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς ξεδίπλωσε το ταλέντο του, πέτυχε 34 πόντους, μάζεψε 10 ριμπάουντ και οδήγησε τους Καβαλίερς στη νίκη μέσα στην Ουάσινγκτον επί των Ουίζαρντς, στην παράσταση, με 121-115.

Πολύ καλός ήταν και ο Ιρβινγκ, ο οποίος στην τελευταία περίοδο κατάφερε να πετύχει 21 πόντους και να δώσει τη νίκη στην ομάδα του Κλίβελαντ. Από εκεί και πέρα, η Νέα Υόρκη επικράτησε 98-90 του Μαϊάμι εκτός έδρας αποδεικνύοντας ότι βρίσκεται σε καλή κατάσταση.

Κορυφαίος των νικητών ο Άντονι ο οποίος πέτυχε 25 πόντους, ενώ συμμετοχή είχε και ο Λόπες με 19 πόντους.

Τέλος οι Ντένβερ Νάγκετς του Κώστα Παπανικολάου επικράτησαν δύσκολα στην έδρα των Τίμπεργουλβς με 78-74. Ο Έλληνας άσος αγωνίστηκε 11 λεπτά και είχε 4 πόντους με 2/4 σουτ και 2 ριμπάουντ. Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Ντανίλο Γκαλινάρι με 20 πόντους.

4Πόρτλαντ-Κλίπερς 98-109

Η UEFA αποθέωσε τον Ολυμπιακό για τις δύο προκρίσεις (pic)

Η UEFA με ποστάρισμά της στάθηκε και στην ομάδα Νέων του Ολυμπιακού, αλλά και στην ομάδα των ανδρών για τις δύo ευρωπαϊκές προκρίσεις μέσα σε λιγότερο από 20 ώρες στην διαδικασία των πέναλτι