Καλός με πολλά φάουλ ο Αντετοκούνμπο, αλλά ήττα για τους Μπακς

O Γιάννης Αντετοκούνμπο πρόσθεσε μια ακόμη καλή εμφάνιση στο ενεργητικό του. Ο Έλληνας φόργουορντ δεν μπόρεσε, όμως, ν' αποτρέψει την ήττα των Μπακς στο Μιλγουόκι από τους Σέλτικς με 99-83.

O Γιάννης Αντετοκούνμπο πρόσθεσε μια ακόμη καλή εμφάνιση στο ενεργητικό του. Ο Έλληνας φόργουορντ δεν μπόρεσε, όμως, ν’ αποτρέψει την ήττα των Μπακς στο Μιλγουόκι από τους Σέλτικς με 99-83.

Αγωνίστηκε μόνο 24 λεπτά, λόγω των προβλημάτων που είχε σε όλο το ματς με τα φάουλ, και ολοκλήρωσε το ματς με 16 πόντους (τους 12 στο δεύτερο ημίχρονο), 6/13 σουτ, 3/3 βολές, 3 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 4 λάθη και 5 φάουλ. Για τους Σέλτικς ο Ιζάια Τόμας πέτυχε 20 πόντους και ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του.

Με τον Λεμπρόν Τζέμς να «καθαρίζει», οι Καβαλίερς νίκησαν τη Τζαζ με 118-114. Ο «βασιλιάς» πέτυχε 31 πόντους, ενώ είχε ακόμα 8 ασίστ και 7 ριμπάουντ. Εύκολη νίκη για τη Θάντερ στην Ουάσινγκντον με 125-101 επί των Γουίζαρντς, με τον Κέβιν Ντουράντ να κάνει νταμπλ-νταμπλ (14π., 10ρ.) πριν αποχωρήσει τραυματίας στο πρώτο ημίχρονο.

Συνοπτικά σε αγώνες για το πρωτάθλημα μπάσκετ του ΝΒΑ, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Κλίβελαντ-Γιούτα 118-114

Ουάσινγκτον-Οκλαχόμα 101-125

Μαϊάμι-Λέικερς 101-88

Τορόντο-Νέα Υόρκη 109-111

Μιλγουόκι-Βοστόνη 83-99

Μινεσότα-Σάρλοτ 95-104

Νέα Ορλεάνη-Ντάλας 120-105

Τεράστια επιτυχία για τον Ολυμπιακό: Ξανά πρωταθλητές ΕΣΚΑΝΑ οι Έφηβοι!

Οι έφηβοι του Ολυμπιακού αναδείχθηκαν πρωταθλητές ΕΣΚΑΝΑ για 8η συνεχή σεζόν!