Τρίτη 23 Απριλίου 2024
Χατ-τρικ ο Κονέ, «εξάρα» η Έβερτον επί της Σάντερλαντ

Με τον Αρούνα Κονέ να πετυχαίνει τρία γκολ, η Έβερτον συνέτριψε 6-2 τη Σάντερλαντ, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Premier League, και βελτίωσε τη βαθμολογική της θέση. Οι φιλοξενούμενοι, που προέρχονταν από τη μεγάλη νίκη επί της Νιούκαστλ στο ντέρμπι της Βόρειας Αγγλίας, κατάφεραν να ισοφαρίσουν από 2-0 σε 2-2, αλλά ακολούθησε μία... καταιγίδα για τα «ζαχαρωτά», που σκόραραν τέσσερις φορές σε περίπου 20 λεπτά και έφτασαν σε μία θριαμβευτική νίκη.

Με τον Αρούνα Κονέ να πετυχαίνει τρία γκολ, η Έβερτον συνέτριψε 6-2 τη Σάντερλαντ, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Premier League, και βελτίωσε τη βαθμολογική της θέση.

Οι φιλοξενούμενοι, που προέρχονταν από τη μεγάλη νίκη επί της Νιούκαστλ στο ντέρμπι της Βόρειας Αγγλίας, κατάφεραν να ισοφαρίσουν από 2-0 σε 2-2, αλλά ακολούθησε μία… καταιγίδα για τα «ζαχαρωτά», που σκόραραν τέσσερις φορές σε περίπου 20 λεπτά και έφτασαν σε μία θριαμβευτική νίκη.

Στο άλλο ματς της ημέρας, η Σαουθάμπτον επικράτησε 2-0 της Μπόρνμουθ και «έπιασε» της Τότεναμ και Λίβερπουλ στην έκτη θέση της κατάταξης.