Η Ρεάλ... ισοπέδωσε τη Μάντσεστερ Σίτι σε φιλικό στη Μελβούρνη

Η Ρεάλ… ισοπέδωσε τη Μάντσεστερ Σίτι σε φιλικό στη Μελβούρνη

Αποδίδοντας κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο και κυρίως ούσα άκρως παραγωγική, η Ρεάλ Μαδρίτης συνέτριψε με σκορ 4-1 την Μάντσεστερ Σίτι σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας και κατέκτησε το «International Champions Cup» που ολοκληρώθηκε στη Μελβούρνη μπροστά σε 100.000 θεατές. Τα τέρματα των «μερένχες» σημείωσαν οι Μπενζεμά (22΄) Ρονάλντο (25΄), Πέπε (44΄) και Τσερίσεφ (73΄), ενώ οι «πολίτες» μείωσαν προσωρινά με το πέναλτι του Γιάγια Τουρέ στο 45ο λεπτό.

Αποδίδοντας κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο και κυρίως ούσα άκρως παραγωγική, η Ρεάλ Μαδρίτης συνέτριψε με σκορ 4-1 την Μάντσεστερ Σίτι σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας και κατέκτησε το «International Champions Cup» που ολοκληρώθηκε στη Μελβούρνη μπροστά σε 100.000 θεατές.

Τα τέρματα των «μερένχες» σημείωσαν οι Μπενζεμά (22΄) Ρονάλντο (25΄), Πέπε (44΄) και Τσερίσεφ (73΄), ενώ οι «πολίτες» μείωσαν προσωρινά με το πέναλτι του Γιάγια Τουρέ στο 45ο λεπτό.

Μάλιστα, τα περισσότερα από τα τέρματα που σημείωσε η «βασίλισσα» ήταν πραγματικά εντυπωσιακά, όπως αυτό του 21′ με τον Μπενζεμά να σκοράρει με πολύ όμορφο γυριστό σουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός έπεσε και ο Ράφα Μπενίτεθ προτίμησε να δοκιμάσει και τους αναπληρωματικούς του, με τη Ρεάλ να εξακολουθεί να έχει τον έλεγχο του αγώνα.

Μάντσεστερ Σίτι: Χαρτ, Σανιά, Ντενάγερ, Χάμφρις, Κολάροφ (66′ Κλισί), Τουρέ (64′ Zoυκούλινι), Φερνάντο, Ντελφ (20′ Νάβας, 81′ Ρόμπερτς), Νασρί, Σίλβα, Στέρλινγκ (67′ Ντζέκο)

Ρεάλ Μαδρίτης: Νάβας, Καρβαχάλ (46′ Καρβαχάλ), Πέπε (46′ Πέπε), Σέρχιο Ράμος (66′ Nάτσο), Μαρσέλο (66′ Αρμπελόα), Μόντριτς (46′ Κασεμίρο), Κρόος (73′ Βάθκεθ), Ίσκο (77′ Γιορέντε), Μπέιλ (69′ Τσερίσεφ), Ρονάλντο (66′ Σίλβα), Μπενζεμά (46′ Χεσέ Ροντρίγκες)

Ολυμπιακός: Σίνα, Μουζακίτης και Χαράλαμπος Κωστούλας στην καλύτερη 11άδα του Youth League

Τρεις παίκτες του Ολυμπιακού συμπεριλήφθηκαν από την ιστοσελίδα Football talent Scout στην καλύτερη 11άδα της διοργάνωσης.