Ο Μοράτα λύτρωσε τη Γιούβε στο Παλέρμο

Εστω και αν είχε το μυαλό της στην επερχόμενη ρεβάνς του Champions League με τη Ντόρτμουντ, η Γιουβέντους συνέχισε την προέλασή της προς τον τίτλο στο Campionato, νικώντας 1-0 την Παλέρμο στη Σικελία, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 27ης αγωνιστικής. Η Κάλιαρι δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τον παράγοντα έδρα για να πάρει βαθμολογική ανάσα και συμβιβάστηκε στην ισοπαλία, 1-1, με την Εμπολι.

Εστω και αν είχε το μυαλό της στην επερχόμενη ρεβάνς του Champions League με τη Ντόρτμουντ, η Γιουβέντους συνέχισε την προέλασή της προς τον τίτλο στο Campionato, νικώντας 1-0 την Παλέρμο στη Σικελία, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 27ης αγωνιστικής.

«Χρυσός» σκόρερ για τη «γηραιά κυρία» ήταν ο Αλβάρο Μοράτα, ο οποίος αντικατέστησε στο 60′ τον Γιορέντε και δέκα λεπτά αργότερα σημείωσε το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση.

Η Κάλιαρι δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τον παράγοντα έδρα για να πάρει βαθμολογική ανάσα και συμβιβάστηκε στην ισοπαλία, 1-1, με την Εμπολι.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 20΄ ο Ζοάο Πέδρο Γκαλβάο, αλλά στο τέλος και συγκεκριμένα στο 90΄ ο Ματίας Βεσίνο κατάφερε να «κλέψει» τον ένα βαθμό για την ομάδα του.

Πάρμα 9 -24αγ.

– Η Πάρμα έχει τιμωρηθεί με αφαίρεση τριών βαθμών.

Παναθηναϊκός – Μακάμπι Τελ Αβίβ 95-79: Ξέσπασε και ισοφάρισε σε 1-1

Ο Παναθηναϊκός πάτησε… γκάζι μετά το πρώτο δεκάλεπτο και επικράτησε με 95-79 της Μακάμπι, με τους Πράσινους να ισοφαρίζουν σε 1-1 τη σειρά των playoffs.