Μπάγερν... ανατροπής συνέχισε τον «περίπατο» στη Γερμανία

Μπάγερν… ανατροπής συνέχισε τον «περίπατο» στη Γερμανία

Με γκολ του Αριεν Ρόμπεν στο 90΄ η Μπάγερν πέρασε με 2-1 και από την έδρα της Μάιντς, στην αυλαία της 17ης αγωνιστικής αγωνιστικής της Bundesliga. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Σότο στο 21', ενώ τρία λεπτά αργότερα οι πρωταθλητές ισοφάρισαν με εκπληκτικό γκολ του Μπάστιαν Σβαϊνστάιγκερ. Το Σάββατο, η Βόλφσμπουργκ θα φιλοξενήσει την Κολονία και με νίκη θα παραμείνει στην 2η θέση με διαφορά ασφαλείας από Γκλάντμπαχ και Λεβερκούζεν.

Με γκολ του Αριεν Ρόμπεν στο 90΄ η Μπάγερν πέρασε με 2-1 και από την έδρα της Μάιντς, στην αυλαία της 17ης αγωνιστικής αγωνιστικής της Bundesliga. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Σότο στο 21′, ενώ τρία λεπτά αργότερα οι πρωταθλητές ισοφάρισαν με εκπληκτικό γκολ του Μπάστιαν Σβαϊνστάιγκερ.

Το Σάββατο, η Βόλφσμπουργκ θα φιλοξενήσει την Κολονία και με νίκη θα παραμείνει στην 2η θέση με διαφορά ασφαλείας από Γκλάντμπαχ και Λεβερκούζεν.

Το πρόγραμμα και η βαθμολογία, έχουν ως εξής:

Μάϊντς – Μπάγερν Μονάχου 1-2
(21΄ Σότο – 24΄ Σβαϊνστάιγκερ, 90΄ Ρόμπεν)

Φράιμπουργκ 14

O Τζόλης των 17 γκολ και η… αδικία του Πογέτ (vids)

Ο Γκουστάβο Πογέτ δεν έκανε σωστή διαχείριση στο ματς με τη Γεωργία και αυτό φαίνεται από τον Χρήστο Τζόλη, που είναι ο πιο φορμαρισμένος Έλληνας παίκτης αυτή τη στιγμή και ήταν εκτός αποστολής.