Τρίτη 16 Απριλίου 2024
Νίκες για Ολυμπιακό, ΑΕΚ, Βριλήσσια και Παναθηναϊκό

Την 3η του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια μέσα στο 2014 πανηγύρισε ο Ολυμπιακός που επικράτησε άνετα (με εξαίρεση το γ’ σετ) με 3-0 των Ιώνων στο κλειστό του Ρέντη. Η ΑΕΚ ξεκίνησε για περίπατο καθώς στα δύο πρώτα σετ με 8 άσους προηγήθηκε εύκολα, αλλά τελικά πήρε δύσκολη νίκη με 3-1 κόντρα στο Μαρόπουλο. Σε ρυθμό… προπόνησης ήρθε η νίκη 3-0 (25-12, 25-15, 25-15) των Βριλησσίων κόντρα στον Ηρακλή. Ο Παναθηναϊκός συνέχισε το νικηφόρο σερί του και μέσα στο κλειστό ΔΑΚ Πολίχνης, καθώς στη 13η αγωνιστική της Α1 γυναικών κατάφερε να πανηγυρίσει την 8η διαδοχική νίκη του με 3-0 (25-16, 25-17, 25-18) επί του ΕΟΣ μέσα στη Σταυρούπολη.

Την 3η του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια μέσα στο 2014 πανηγύρισε ο Ολυμπιακός που επικράτησε άνετα (με εξαίρεση το γ’ σετ) με 3-0 των Ιώνων στο κλειστό του Ρέντη.

Η ΑΕΚ ξεκίνησε για περίπατο καθώς στα δύο πρώτα σετ με 8 άσους προηγήθηκε εύκολα, αλλά τελικά πήρε δύσκολη νίκη με 3-1 κόντρα στο Μαρόπουλο. Οι φιλοξενούμενες αφού μείωσαν σε 2-1, ήταν μπροστά με 11-16 στο δ’ σετ, αλλά μετά το β’ τεχνικό τάιμ άουτ η ΑΕΚ γύρισε το ματς και πήρε το τρίποντο.

Σε ρυθμό… προπόνησης ήρθε η νίκη 3-0 (25-12, 25-15, 25-15) των Βριλησσίων κόντρα στον Ηρακλή με τις γηπεδούχες να διατηρούν την πρωτοπορία τους στο πρωτάθλημα, μετά το πέρας 13ων αγωνιστικών.

Ο Παναθηναϊκός συνέχισε το νικηφόρο σερί του και μέσα στο κλειστό ΔΑΚ Πολίχνης, καθώς στη 13η αγωνιστική της Α1 γυναικών κατάφερε να πανηγυρίσει την 8η διαδοχική νίκη του με 3-0 (25-16, 25-17, 25-18) επί του ΕΟΣ μέσα στη Σταυρούπολη.

Στις αναμετρήσεις για τη 13η αγωνιστική της Α1 βόλεϊ των γυναικών σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Ολυμπιακός-Ίωνες 3-0 (25-13, 25-15, 25-23)
Σταυρούπολη-Παναθηναϊκός 0-3 (16-25, 17-25, 18-25)
Βριλήσσια-Ηρακλής Θεσσαλονίκης 3-0 (25-12, 25-15, 25-15)
Πανναξιακός-Ηρακλής Κηφισιάς 3-0 (25-15, 25-14, 25-20)
ΑΕΚ-Μαρκόπουλο 3-1 (25-15, 25-17, 15-25, 25-22)