Η Γιουνάιτεντ απέκλεισε τον «Κάρα», αγχωτική πρόκριση της Σίτι

Με γκολ του Πάμπλο Ζαμπαλέτα στο 85ο λεπτό του αγώνα, η Μάντσετσερ Σίτι επικράτησε 1-0 της Στόουκ, στο «Britannia» και πήρε την πρόκριση για τους «16» του Κυπέλλου Αγγλίας. Χαμηλό αποδείχθηκε για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ το «εμπόδιο» της Φούλαμ στο Κύπελλο Αγγλίας, καθώς οι «κόκκινοι διάβολοι» επικράτησαν με 4-1 στο «Ολντ Τράφορντ».

Με γκολ του Πάμπλο Ζαμπαλέτα στο 85ο λεπτό του αγώνα, η Μάντσετσερ Σίτι επικράτησε 1-0 της Στόουκ, στο «Britannia» και πήρε την πρόκριση για τους «16» του Κυπέλλου Αγγλίας. Η Σίτι απέφυγε τη ρεβάνς στο «Σίτι οφ Μάντσεστερ» που όσο περνούσε η ώρα φάνταζε πολύ πιθανή και σίγουρα οι «Πολίτες» χρωστούν ένα… πριμ στον σκόρερ για την αποφυγή αυτής της ταλαιπωρίας.

Χαμηλό αποδείχθηκε για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ το «εμπόδιο» της Φούλαμ στο Κύπελλο Αγγλίας, καθώς οι «κόκκινοι διάβολοι» επικράτησαν με 4-1 στο «Ολντ Τράφορντ», σε αναμέτρηση για τον 4ο γύρο της διοργάνωσης, και πήραν το εισιτήριο για τους «16». Τα τέρματα για την ομάδα του σερ Άλεξ Φέργκιουσον σημείωσαν οι Ράιαν Γκιγκς (3΄, πέναλτι), Γουέιν Ρούνεϊ (50΄) και Χαβιέρ Ερνάντες (52΄, 66΄), ενώ η Φούλαμ μείωσε με την κεφαλιά του Άαρον Χιούζ από το κόρνερ του Γιώργου Καραγκούνη στο 77΄. Ο διεθνής μέσος αγωνίστηκε σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο με τους «κότατζερς», αφού αντικατέστησε στην ανάπαυλα τον Κρις Μπερντ.