Δευτέρα 20 Μαϊου 2024
Αποστολή... 6ετελέσθη για ΠΑΟΚ, πρόκριση και για τον ΠΑΣ

Αποστολή… 6ετελέσθη για ΠΑΟΚ, πρόκριση και για τον ΠΑΣ

Ο ΠΑΟΚ χρειαζόταν τρία γκολ και «καθαρή» νίκη για να ανατρέψει το εις βάρος του 2-0 από την ήττα της Καλλιθέας, αλλά στη ρεβάνς της Τούμπας το σκορ ήταν 5-0 στο ημίχρονο και τελικά ο Δικέφαλος πήρε πανηγυρική πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας με τελικό σκορ 6-0. Στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας προκρίθηκε ο ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος νίκησε 3-2 τον Φωστήρα και σε συνδυασμό με τη νίκη του 2-0 στο πρώτο μεταξύ τους ματς πήρε το εισιτήριο.

Ο ΠΑΟΚ χρειαζόταν τρία γκολ και «καθαρή» νίκη για να ανατρέψει το εις βάρος του 2-0 από την ήττα της Καλλιθέας, αλλά στη ρεβάνς της Τούμπας το σκορ ήταν 5-0 στο ημίχρονο και τελικά ο Δικέφαλος πήρε πανηγυρική πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας με τελικό σκορ 6-0.

Στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας προκρίθηκε ο ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος νίκησε 3-2 τον Φωστήρα και σε συνδυασμό με τη νίκη του 2-0 στο πρώτο μεταξύ τους ματς πήρε το εισιτήριο.