Τίτλο χειμώνα εξασφάλισε η ΑΕΚ, άνετος ο Παναθηναϊκός

Μία αγωνιστική πριν από τη λήξη του α' γύρου και η ΑΕΚ εξασφάλισε την πρωτιά με την άνετη νίκη της επί των Μακεδόνων Αξιού με 3-0 σετ. Ο Παναθηναϊκός έκανε έναν υγιεινό περίπατο κόντρα στα Βριλήσσια κερδίζοντας με 3-0. Ο Ηρακλής Κηφισιάς διατήρησε την 4η θέση (μάλιστα είναι προσωρινά 3ος με τον Ολυμπιακό να έχει ματς λιγότερο) μετά τη νίκη του με 3-0 επί του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη.

Μία αγωνιστική πριν από τη λήξη του α’ γύρου και η ΑΕΚ εξασφάλισε την πρωτιά με την άνετη νίκη της επί των Μακεδόνων Αξιού με 3-0 σετ (25-13, 25-14, 25-13). Ο Παναθηναϊκός έκανε έναν υγιεινό περίπατο κόντρα στα Βριλήσσια κερδίζοντας με 3-0 (25-19, 25-8, 25-11). Ο Ηρακλής Κηφισιάς διατήρησε την 4η θέση (μάλιστα είναι προσωρινά 3ος με τον Ολυμπιακό να έχει ματς λιγότερο) μετά τη νίκη του με 3-0 (25-19, 26-24, 25-10) επί του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη.

Το Μαρκόπουλο πέρασε άνετα, όπως αναμενόταν, από την Κυψέλη, νικώντας τον αδύναμο Πανελλήνιο με 3-0 σετ (25-18, 25-22, 25-15).

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής

Σάββατο 14 Ιανουαρίου

Πανελλήνιος-Μαρκόπουλο 0-3 (18-25, 22-25, 15-25)
ΑΕΚ-Μακεδόνες Αξιού 3-0 (25-13, 25-14, 25-14)
Πανιώνιος-Ηρακλής Κηφ. 0-3 (19-25, 24-26, 10-25)
Παναθηναϊκός-Βριλήσσια 3-0 (25-19, 25-8, 25-11)

Newsroom ΑΛΤΕΡ ΕΓΚΟ

Θρίαμβος του Ολυμπιακού στην Πόλη – Ήρωας ο Τζολάκης στα πέναλτι και επική πρόκριση στα ημιτελικά (1-0, 2-3 στα πεν., vids)

Ο Ολυμπιακός πήρε τεράστια πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League - Ήρωας των «ερυθρόλευκων ο Τζολάκης στη διαδικασία των πέναλτι καθώς ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού απέκρουσε τρία πέναλτι