Πέμπτη 02 Μαϊου 2024
Προηγήθηκε με Σίλβα η Σίτι, ανατροπή με Καμαβινγκά και Ροντρίγκο για τη Ρεάλ (vids)

Πετυχαίνοντας δύο γκολ σε δύο λεπτά, η Ρεάλ Μαδρίτης γύρισε το εις βάρος της αποτέλεσμα κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι και πήρε το προβάδισμα.

Μπορεί η Μάντσεστερ Σίτι να άνοιξε το σκορ πολύ νωρίς, όμως η Ρεάλ Μαδρίτης έδειξε τεράστια ψυχραιμία, καταφέρνοντας όχι μόνο να ισοφαρίσει, αλλά και να περάσει μπροστά στο σκορ για το 2-1 σε διάστημα μόλις δύο λεπτών.

Η Μάντσεστερ Σίτι άνοιξε το σκορ, αλλά η Ρεάλ Μαδρίτης απάντησε άμεσα και έφερε τούμπα το παιχνίδι.

Αρχικά, στο 12′ ο Εντουάρντο Καμαβινγκά πήρε την ασίστ του Ντάνιελ Καρβαχάλ, δοκίμασε ένα δυνατό σουτ εκτός περιοχής, το οποίο κόντραρε σε σώματα, και έφερε το παιχνίδι σε ισορροπία, κάνοντας το 1-1.

Οι «μερένγκες» δεν έχασαν καθόλου χρόνο και δύο λεπτά αργότερα ο Ροντρίγκο βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα σε μια αντεπίθεση, δίνοντας έτσι το προβάδισμα στην ομάδα του Κάρλο Αντσελότι.

Θυμίζουμε πως μόλις στο 2ο λεπτό της συνάντησης, η Μάντσεστερ Σίτι είχε προηγηθεί χάρη σε μια πολύ έξυπνη εκτέλεση φάουλ του Μπερνάρντο Σίλβα.

Τα δύο γκολ της Ρεάλ Μαδρίτης:

Το γκολ της Σίτι:

Ολυμπιακός – Μπαρτσελόνα 92-58: Την «έλιωσε» και πάει στη Βαρκελώνη για τον τελικό πρόκρισης!

Ο Ολυμπιακός διέλυσε την Μπαρτσελόνα με 92-58 και η πρόκριση στο Final 4 του Βερολίνου θα κριθεί σε πέμπτο παιχνίδι, που θα γίνει στη Βαρκελώνη στις 8/5