Τετάρτη 01 Μαϊου 2024
ΑΕΚ: Ανησυχία για Λιβάι, Άμραμπατ – Δεν παίζει ο Σιμάνσκι με Άρη

Τι συμβαίνει με Λιβάι, Άμραμπατ, Σιμάνσκι στην ΑΕΚ

Η ΑΕΚ ήρθε ισόπαλη με σκορ 2-2 με τον ΠΑΟΚ στην «Opap Arena» και απώλεσε στο 89′ το προβάδισμα που θα της έδινε το δικαίωμα να ανέβει ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας των play offs της Stoiximan Superleague.

Τα αγωνιστικά προβλήματα δεν εγκαταλείπουν την «Ένωση», καθώς εκτός από τον τραυματία Τσίτσαν Στάνκοβιτς, οι Λιβάι Γκαρσία και Νόρντιν Άμραμπατ αποχώρησαν με ενοχλήσεις από το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ.

Τι συνέβη με τον Λιβάι Γκαρσία

Ο Λιβάι ένιωσε ενοχλήσεις από το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα και αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο, ενώ του τοποθετήθηκε πάγος στο πόδι. Ο Μαροκινός μεσοεπιθετικός έγινε αλλαγή στο 72’ λόγω ενοχλήσεων.

Η κατάσταση των δύο παικτών θα εκτιμηθεί σήμερα, όπως και του Ρόμπερτ Λιούμπιτσιτς, ο οποίος ταλαιπωρείται από ίωση και χθες (7/4) αποκλείστηκε από την τελική 20άδα.

Επίσης, κάρτες συμπλήρωσε στο ματς με τον ΠΑΟΚ ο Νταμιάν Σιμάνσκι, ο οποίος θα χάσει το επόμενο ματς με τον Άρη, καθώς στα play offs δεν γίνεται επιλογή αγώνα για την έκτιση της ποινής.

Ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ αποκλειστικά στο in: «Μπορούμε να περάσουμε την Άστον Βίλα»

Στην συνέντευξή του στο in o «Μέντι» - όπως θέλει να τον αποκαλούν- δηλώνει ότι η ομάδα κατεβαίνει για να κερδίσει όλους τους αγώνες, ακόμη και την Άστον Βίλα. Μιλά για τα πέναλτι που δεν βλέπει, τον Τζολάκη, για τα παιδικά του χρόνια, το αγαπημένο του σύστημα και το VAR.