Κυριακή 28 Απριλίου 2024
Γράφει ιστορία o Γιουλ!

Ο Σέρχιο Γιουλ είναι έτοιμος να γράψει μία ακόμα «χρυσή σελίδα» στην πλούσια καριέρα του

Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε με σκορ 99-85 εκτός έδρας της Μπασκόνια και ο Σέρχιο Γιουλ έγραψε ιστορία σε αυτό το ματς.

Στην αναμέτρηση της Κυριακής (7/1) ο Ισπανός έφτασε τις 1.046 εμφανίσεις, σε όλες τις διοργανώσεις με τη Ρεάλ, ισοβαθμώντας με τον Φελίπε Ρέγιες στην κορυφή της σχετικής λίστας. Έτσι, στη διάρκεια της «διαβολοβδομάδας» της Eurolegue θα έχει την ευκαιρία να τον προσπεράσει και να εδραιωθεί στην κορυφή, φτάνοντας σε ακόμα περισσότερα ρεκόρ.

Πώς έγραψε ιστορία ο Γιουλ

Στα 15 λεπτά που πάτησε παρκέ στην Fernando Buera Arena ο Γιουλ μέτρησε 5 πόντους και 1 ασίστ, στην άνετη νίκη της ομάδας του με 99-85 απέναντι στο σύνολο του Ντούσκο Ιβάνοβιτς.

Παράλληλα, με την εμφάνιση αυτή που έκανε ο έμπειρος γκαρντ της Ρεάλ Μαδρίτης έφτασε τις 600 στην ACB, μια επίδοση που τον φέρνει στην πρώτη 20άδα των παικτών με τις περισσότερες συμμετοχές στο ισπανικό πρωτάθλημα.

Γιουλ: «Σας παρακαλώ το ματς με τη Μπασκόνια να διαρκέσει 40 και όχι 60 λεπτά»

Εντωμεταξύ, ο αρχηγός της Ρεάλ φαίνεται πως δεν έχει… ξεπεράσει ακόμα το πρόσφατο παιχνίδι της ομάδας του στη Euroleague, κόντρα στην Αναντολού Εφές.

«Αν μπορεί το παιχνίδι να διαρκέσει 40 λεπτά, όχι 60, παρακαλώ» είπε ο Γιουλ, με εμφανή διάθεση για πλάκα και ξεκάθαρα επηρεασμένος από την τροπή που πήρε o αγώνας με τους πρωταθλητές Τουρκίας.

Ολυμπιακός – Λαμία 4-1: «Μάγος» ο Ποντένσε…

Ο Ολυμπιακός με πρωταγωνιστή τον Ντάνιελ Ποντένσε, που είχε γκολ και ασίστ, επικράτησε με 4-1 της Λαμίας και πλέον στρέφει το βλέμμα του στο κρίσιμο παιχνίδι με την Άστον Βίλα – Τσικίνιο, Ναβάρο και Αλεξανδρόπουλος τα άλλα τρία γκολ.