Σάββατο 27 Απριλίου 2024
Νέα ήττα της Ρεν (2-1)

Η Ρεν δεν μπόρεσε να πάρει αποτέλεσμα στην έδρα της Λοριάν, γνώρισε την ήττα με 2-1 και έρχεται πληγωμένη να αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο.

Μακριά από τη νίκη για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική έμεινε η Ρεν, πριν ταξιδέψει στην Ελλάδα για να αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό, αφού γνώρισε την ήττα και από τη Λοριάν εκτός έδρας με 2-1.

Η προσεχής αντίπαλος του Παναθηναϊκού, μετά την εντός έδρας ήττα από την Παρί Σεν Ζερμέν, μετά τη διακοπή των ομάδων, δεν μπόρεσε να πάρει θετικό αποτέλεσμα ούτε κόντρα στην πιο αδύναμη Λοριάν, που είχε να κερδίσει από τις 27 Αυγούστου!

Η Λοριάν άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό με αυτογκόλ του Ομαρί, για να έρθει στο 21′ η ισοφάριση της Ρεν, με τον Μπλας.

Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Τουρέ και με αυτή τη νίκη η Λοριάν ανέβηκε στη 13η θέση της Ligue 1.

Η Ρεν έμεινε στους 11 βαθμούς σε 9 αγωνιστικές και στην 9η θέση της βαθμολογίας.

Οι Γάλλοι πλέον ταξιδεύουν στην Ελλάδα για την αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Europa League (26/10, 22:00).

Η αποστολή του Ολυμπιακού για Λαμία: Χωρίς Κάρμο, Ορτέγκα και Γιόβετιτς (pic)

Έμειναν εκτός για να ξεκουραστούν ενόψει του ημιτελικού με την Άστον Βίλα, όπως επίσης και ο Ντόι με τον Ιμπόρα – Αναλυτικά η αποστολή για το ματς με Λαμία.